شما اینجا هستید

اقتصادی » ۶۷۰ هزار شغل در سال جاری ایجاد شده است

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، سید صولت مرتضوی در حاشیه نشست سراسری زیست بوم اشتغال که در مشهد برگزار شد اظهار کرد: ماموریت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی احداث یک میلیون واحد مسکونی در سال و ایجاد یک میلیون فرصت شغلی و برنامه‌ریزی برای رسیدن به رشد اقتصادی مطلوب و افزایش بهره‌وری است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: راه‌اندازی بنگاه‌های کوچک و متوسط که کمک به احیای بنگاه‌های بزرگی که به دلایل مختلف تعطیل شده‌اند، کنند. کاهش اتکا بر صنعت تک محصولی مانند نفت، افزایش تولید در بخش کشاورزی صنعت و معدن و توجه ویژه به اقتصاد دریا محور در دستور کار دولت سیزدهم است.

وی افزود: حسب گزارشات هفت ماهه نخست سال در شورای عالی اشتغال ارائه شده حدود ۶۷۰ هزار شغل ایجاد شده است. اما گزارشات اولیه حاکی از آن است که تعداد بیمه شدگان افزایش بیشتری داشته است.

مرتضوی تاکید کرد: بخشی از تبصره ۱۶ در جهت اشتغال خرد در بهزیستی و کمیته امداد جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌های متولی قرار گرفته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در حوزه مسکن بستر لازم فراهم شده است. تعداد قابل توجهی زمین برای تعهدات دولت پیش بینی شده است و بانک‌های عامل شروع به پرداخت تسهیلات کردند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد