شما اینجا هستید

اجتماعی » روند کاهشی ابتلا به کرونا در خراسان رضوی ادامه دارد
گروه : اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد به نقل از خبرگزاری مهر، محمد پهلوان‌کاشی با بیان این‌که روند کاهشی تعداد بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در خراسان رضوی ادامه دارد، اظهار کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به‌ویژه استفاده از ماسک و واکسیناسیون، مهم‌ترین عامل در خروج از موج هفتم کرونا و کنترل همه‌گیری محسوب می‌شود.

وی با بیان این‌که طی شبانه روز گذشته ۱۰۱ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند، اضافه کرد: سهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد از این تعداد ۸۶ نفر است.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید – ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در حال حاضر ۳۱۳ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۲۳۲ نفر از این تعداد متعلق به این دانشگاه هستند.

وی افزود: ۸۷ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه استان خراسان رضوی بستری هستند که بیشتر این افراد یا واکسنی دریافت نکرده و یا واکسیناسیون ناقص داشته‌اند.

وی بیان کرد: طی شبانه روز گذشته ۴۶۶ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به مراکز خدمات جامع سلامت و یا اورژانس بیمارستان‌ها به‌صورت سرپایی مراجعه کردند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد