شما اینجا هستید

پارلمان شهری » تکمیل ۳ هزار مسکن ناتمام برای خانواده‌های معلولان خراسان رضوی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد به نقل از خبرگزاری مهر، مسعود فیروزی اظهار کرد: این کمک‌ها فراتر از تفاهم نامه‌های همکاری بهزیستی بالزوم تکمیل ۳ هزار مسکن نا تمام برای خانواده‌های معلولان اداره کل راه وشهرسازی استان و دیگر دستگاه‌های مربوط است.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی بیان کرد: اگر براساس این تفاهم‌ها مقرر شده است تا برای مثال، خانواده‌های دارای دو فرزند معلول، ۲ میلیارد ریال وام کمک هزینه ساخت مسکن با سود اندک دریافت کنند، این وام با وام بلاعوض یک و دومیلیاردریالی متفاوت است.

وی درباره چگونگی اجرای قانون اعطای تسهیلات بلاعوض مسکن به خانواده‌های دارای فرزند معلول، تصریح کرد: درباره مسکن افراد دارای معلولیت، هیچ محدودیتی برای کسانی که طبق مقررات، آورده اولیه داشته باشند، وجود ندارد.

فیروزی با بیان اینکه به هر خانواده دارای دو فرد معلول ۲ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض ساخت مسکن اعطا می‌شود، ادامه داد: در صورت بهره مندی خانواده از زمین یا حتی در وضعیتی که خانواده دارای دو فرد معلول اقدام به خرید مسکن کنند، باز هم می‌توانند از این کمک بلاعوض بهزیستی بهره‌مند شوند. البته باید توجه کرد که رقم این کمک برای خانواده‌های دارای یک فرد معلول یا خانواده‌های بی سرپرست یا بدسرپرست، یک میلیارد ریال خواهد بود.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی افزود: این کمک محدودیتی ندارد و مشمولان با ارائه مستندات مربوط می‌توانند از این مزایا برخوردار شوند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد