شما اینجا هستید

اجتماعی » امر به کتاب، امر به معروف است

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان:
امر به کتاب، امر به معروف است
همزمان با آغاز ماه محرم و هفته امر به معروف و نهی از منکر ۱۴۴۴ برنامه فرهنگی کتاب محور با محوریت ماه محرم و صفر و ۴۴۴ برنامه فرهنگی کتاب محور با محوریت ایام و هفته امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با آغاز ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا(س) ۱۴۴۴ برنامه فرهنگی کتاب محور با محوریت ماه محرم و صفر و ۴۴۴ برنامه فرهنگی کتاب محور با محوریت ایام و هفته امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار می شود.
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر جهاد تبیین گفت: امروزه با توجه به تهاجمات فرهنگی و راه اندازی جنگ نرم توسط دشمنان به منظور آسیب زدن و کم رنگ نمودن دین اسلام و مسلمان در جوامع بشری و به ویژه نظام جمهوری اسلامی ایران، یکی از اهداف اصلی اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزاری برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی کتاب محور در راستای جهاد تبیین، افزایش سواد اجتماعی و کاهش آسیبهای اجتماعی است.
وی تصریح کرد: کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه های مردمی و آموزشگاه های غیررسمی سعی بر آن دارند تا در مناسبتهای مختلف ملی و مذهبی گامی موثر و مفید در راستای آشنایی بیشتر مردم با بزرگان دینی و ائمه اطهار(ع) بردارند تا علاوه بر انجام رسالت اصلی خود ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، بستر ساز اشاعه فرهنگی اسلامی ایرانی به منظور ترویج سبک و زیست مومنانه را نیز در جامعه فراهم سازند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با بیان اینکه امسال نیز همچون سالیان گذشته ویژه برنامه «حسینیه کتاب» برگزار می شود، افزود: این بار نیز همچون گذشته با شعار «زیر علمت کتاب می خوانم» کتابخانه های عمومی استان میزبان بالغ بر ۱۴۴۴ برنامه فرهنگی کتاب همچون نقد و بررسی کتاب، رونمایی کتاب، نشست های کتابخوانی، برگزاری محافل ادبی، نمایشگاه کتاب، مسابقات کتابخوان، معرفی کتاب، نمایشنامه خوانی و … هستند.
وی با اشاره فرا رسیدن هفته امر به معروف و نهی از منکر، گفت: فلسفه امر به معروف و نهی از منکر، هدایت جامعه به سوی خوبی و دوری جستن از بدی ها است. کتابخانه های عمومی نیز با اجرای برنامه های فرهنگی در این راستا قدم برمی دارند، در واقع می توان اینگونه نتیجه گرفت که امر به کتاب، امر به معروف است.
سبزیان همچنین از اجرای بالغ بر ۴۴۴ برنامه فرهنگی کتاب محور با موضوع امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه های عمومی استان خبر داد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد