شما اینجا هستید

اجتماعی » ثبت نام بیش از ۶۰ هزار نفر در خراسان رضوی برای زیارت اربعین حسینی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد به نقل از خبرگزاری مهر، جواد شاد اظهار کرد: با توجه به مصوبه ستاد مرکزی اربعین پیش ثبت‌نام پیاده روی اربعین از ١٠ تیر ماه در سامانه سماح آغاز شده است که تا پایان وقت جمعه ۳۱ تیرماه حدود ۶۵ هزار نفر برای زیارت اربعین حسینی در این استان پیش ثبت نام کرده‌اند.

مدیر حج و زیارت خراسان رضوی افزود: با توجه به مصوبه ستاد مرکزی اربعین، قرار بود پیش ثبت‌نام به مدت ۲۰ روز و تا پایان تیر ماه ادامه داشته باشد که به علت درخواست‌های متقاضیان و شرط ثبت نام در سامانه برای عبور از مرز برای شرکت در اربعین حسینی، این مهلت تا ۱۷ مرداد ماه امسال تمدید شد.

وی با بیان اینکه در این مرحله صرفاً پیش ثبت نام انجام می‌شود و به منزله ثبت نام قطعی نیست ادامه داد: پیش ثبت نام از متقاضیان هیچ گونه تعهدی برای سازمان حج و زیارت مبنی بر اعزام نخواهد داشت و نحوه و زمان ثبت نام قطعی متعاقباً از طریق ستاد مرکزی اربعین کشور اطلاع رسانی خواهد شد.

شاد گفت: چنانچه هرگونه محدودیتی از سوی دولت عراق برای تشرف به زیارت اربعین در نظر گرفته شود، نحوه ثبت نام قطعی متقاضیان از بین افرادی که پیش ثبت نام کرده اند تعیین و اعلام خواهد شد.

مدیر حج و زیارت خراسان رضوی افزود: با توجه به اینکه نکات و موارد مهم از طریق شماره تلفن همراه ثبت شده در سامانه اطلاع رسانی خواهد شد ضرورت دارد متقاضیان در ثبت شماره تلفن همراه خود در سامانه دقت کنند.

وی با بیان اینکه طبق مصوبه ستاد مرکزی اربعین تزریق حداقل ۲ دوز واکسن کرونا از شرایط تشرف است که در زمان ثبت نام قطعی از وزارت بهداشت استعلام صورت می‌پذیرد ادامه داد: بدیهی است از ثبت نام قطعی متقاضیانی که حداقل ۲ دوز واکسن را تزریق نکرده باشند جلوگیری می‌شود از این رو از متقاضیان از هم اکنون می‌بایست مراحل واکسیناسیون خود را تکمیل کنند.

شاد بیان کرد: داشتن گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ اعزام نیز الزامی است و در صورت لزوم از هم اکنون باید نسبت به دریافت گذرنامه جدید اقدام کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد