شما اینجا هستید

خراسان رضوی » توجه به سرمایه های انسانی، رکن اصلی موفقیت مدیریت شهری
نویسنده : ندا سادات میرپنهان

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو، سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در نطق پیش از دستور چهل و پنجمین جلسه علنی شورای شهر،  ضمن تبریک ۱۴ ام تیرماه، روز شهرداری ها و دهیاری ها بیان داشت:
موفقیت مدیریت شهری در گرو داشتن نیروهای انسانی با انگیزه، پرتلاش و پرتوان است؛ از این رو یکی از وظایف مهم شورای شهر و مدیریت شهری، حمایت از نیروهای انسانی بدنه شهرداری می باشد.
وی ادامه داد: هفته گذشته در طول تعطیلات شورای شهر، بازدید میدانی از ۱۲ منطقه شهرداری و برخی سازمان ها داشتم و جلساتی با شهرداران و شورای اداری این مناطق برگزار کردیم؛ و در بازدید های صورت گرفته باید بر وضعیت نیروی انسانی در مناطق و سازمان‌ها اظهار تاسف کرد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد  با تاکید بر توانمندی شهرداری مشهد  اظهار کرد: بر این باور هستیم که شهرداری باید به حوزه‌های مختلف، مدیر صادر کند، نه اینکه وارد کند؛ و این نشان از ضعف شهرداری در حوزه نیروهای انسانیست.
ایشان افزود:  حقوق و مزایای بین افراد شاغل در یک مجموعه، متفاوت بوده که این امر برای نیروی انسانی شهرداری ناپسند است. اخیرا تسهیلاتی چون رفاهیات، حق مناطق کم‌ برخوردار، حق سرویس کارکنان، حق ناهار، اضافه‌کاری و غیره، حذف شده که نیازمند بازنگری است. اگر قرار است شهر و مدیریت شهری موفق عمل کند، ما باید به سرمایه‌ انسانی خود به عنوان رکن اصلی، توجه ویژه داشته باشیم.
حاجی بگلو اذعان داشت: نیروی انسانی، بازوی توانمند مدیریت شهری می باشد و در این حوزه شاهد تصمیماتی بدون هماهنگی با شورای شهر از سوی معاونت مالی و پشتیبانی و معاونت برنامه‌ریزی شهرداری هستیم پیش از هر اقدامی، تصمیم‌گیری در این خصوص باید در کمیسیون برنامه‌، بودجه، منابع انسانی و فناوری اطلاعات و همچنین کارگروه منابع انسانی شورای شهر مطرح شود.
وی در پایان گفت: شهرداری های مناطق باید استقلال خود را حفظ کنند در غیر اینصورت در ارائه خدمات به شهروندان با مشکل رو به رو خواهیم بود.
تهیه و تدوین: ندا سادات میرپنهان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد