شما اینجا هستید

اجتماعی » آغار عملیات اجرایی احداث برج سلامت اتکا در مشهد

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، صبح امروز مراسم کلنگ زنی برج سلامت اتکا در مشهد با حضور دکتر مرتضی اعلمی مشاور محترم وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و مدیرعامل سازمان اتکا و جمعی از مسئولین کشوری و لشکری برگزار شد.
این پروژه که در محل قبلی فروشگاه اتکا واقع در میدان تقی آباد، ابتدای خیابان بهشتی واقع شده، قرار است طی مدت زمانی مشخص در ۱۷ طبقه که ۷ طبقه زیرین و ۱۰ طبقه بالایی دارد با کاربری مرکز درمانی به همراه پارکینگ و مجتمع اقامتی و تجاری متناسب با سلامت ایجاد شود.
این مرکز سلامت مورد استفاده تمامی زائرین و مجاورین شهر مقدس مشهد قرار خواهد گرفت و به افزایش ظرفیت درمانی شهر مشهد کمک خواهد کرد

مشاور محترم وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و مدیرعامل سازمان اتکا نیز ضمن تبریک ایام دهه کرامت و میلاد امام مهربانی ها در خصوص این پروژه اظهار کرد: تاریخچه فروشگاه سازمان اتکا برابر است با استقرار نیروهای مسلح در میدان تقی آباد مشهد که در جمله پنج فروشگاه بزرگ کشور قرار داشت.

مرتضی اعلمی ادامه داد: از سال ۹۳ تصمیم بر این شد که با تعطیل شدن فروشگاه، این محل تبدیل به یک مرکز درمانی شود و مجوز بازسازی و تجدید بنا نیز از شهرداری اخذ شد.

دکتر مرتضی اعلمی مشاور محترم وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و مدیرعامل سازمان اتکا گفت: تصمیم بر این شده که ما با همکاری خوب آقای امیر باقری مدیرعامل بنیاد تعاون وزارت دفاع این پروژه را تحویل آنها و سازمان فنی اکتشاف بدهیم تا به بهره برداری برسد

وی افزود: این پروژه تبدیل میشود به یکی از بزرگترین و کامل ترین مراکز خدمات درمانی که خدمات مرتبطی با این هم برنامه ریزی شده است مثل خدمات ارائه تامین و فروش تجهیزات پزشکی، داروخانه ها و هتل بیمارستانی.

در ادامه او با اشاره به کنترل ترافیک گفت: پنج طبقه منفی به صورت پارکینگ قرار خواهد گرفت و دو طبقه فوقانی تبدیل میشود به اقامتگاه برای زائرانی که نیاز به خدمات پزشکی و اقامتگاه دارند تا در آنجا مستقر شوند ، خدمات این اقامتگاه علاوه بر خانواده نیروهای مسلح برای تمامی هموطنان عزیز و زائرین محترم قرار خواهد گرفت .

مدیر عامل بنیاد تعاون وزارت دفاع نیز در این مراسم گفت: خدا را شاکرم که توفیق شد در روز ولادت امام رضا(ع) در جوار ایشان، یک اقدام خداپسندانه را در اینجا شاهد باشیم.

امیر باقری با بیان اینکه اتکا در سراسر ایران در راه خدمت رسانی به نیروهای مسلح فعالیت می‌کند، بیان کرد: اتکا و بنیاد تعاون وزارت دفاع در ظاهر با اینکه مجموعه های اقتصادی هستند، در واقع فقط خدماتی می‌باشند و هرچه هست برای ارتقا معیشت نیروهای مسلح است.
مدیر عامل بنیاد تعاون وزارت دفاع با اشاره به تاکید وزیر دفاع بر استفاده از مراکز بدون کارکرد در کشور، تصریح کرد: امروز باید از ظرفیت هایی که وجود دارد، استفاده های بهینه را کرد و قطعا تبدیل این مراکز به مراکز خدماتی کاری شایسته خواهد بود.

باقری اضافه کرد: باید به درستی از امکانات و سرمایه های خوابیده استفاده کنیم و برای این پای کار آمدیم تا با حرکتی جهادی و سرعتی بالا کار کنیم.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد