شما اینجا هستید

یادداشت » عادی انگاری مرگ انسان ها با ویروس کرونا
گروه : یادداشت
نویسنده : محمدحسین روشنک /دبیر پیگیری و هماهنگی پویش‌های مردمی مقابله با کرونای خراسان رضوی

از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا دبیرخانه پویش‌های مردمی مقابله با کرونای خراسان رضوی، هشدار مربوط به عواقب کرونا را از ماموریت‌های مهم خود می‌دانست و می‌داند؛ لذا در بیش از صدها پست و یادداشت منتشر شده در رسانه‌ها و فضای مجازی به مسأله خطر عادی انگاری مرگ انسان‌ها با ویروس کرونا به‌ویژه در رسانه‌ملی اشاره و هشدار داده است که عادی انگاری کرونایی موجب شیوع موج های جدید ویروس در کشور خواهد شد.

در سال ۱۳۹۹ در یادداشتی که اوایل سال منتشر شد، تقاضا گردید «اخبار کرونا از خبر اول رسانه‌ها به‌ویژه رسانه ملی حذف نشود!» که متاسفانه حذف شد، اکنون که نقشه مرگ و میر و مبتلایان کرونایی در سراسر کشور لباس قرمز به تن کرده و مجدد تلفات به روزانه بیش از ۲۵۰ نفر (معادل مسافر دو فروند هواپیما) رسیده، لازم است بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم رعایت و از سفر‌های غیرضروری جلوگیری و سه دوز واکسن را تزریق نماییم تا شاید بتوانیم از شیوع بیشتر این ویروس جلوگیری کنیم.

بیایید همه باهم – مردم و دولت – نگذاریم تجربه نوروز سال‌١۴٠٠ در نوروز ۱۴۰۱ تکرار شود.
جلوگیری از شیوع موج هفتم در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت سال آینده به تدبیر هرچه سریعتر مسئولین برای کنترل سفرهای نوروزی، مخصوصا سفر به مشهد مقدس دارد.

مردم عزیز، استاندار محترم و ستاد مقابله با کرونای استان و فرمانداران محترم شهرهای خراسان رضوی همت کنند این استان را در لیست قرمز سفر های نوروز سال ١۴٠١ قرار دهند.

اگر همت نشود، همانطور که در یادداشت اسفندماه ١٣٩٩ با عنوان «جولان موج چهارم و پنجم ویروس کرونا در اردیبهشت ۱۴۰۰» اشاره و متاسفانه چون همت نشد اتفاق افتاد، در سال ١۴٠١ نیز حادث خواهد شد؛ لذا اگر همت نشود اجبارا باید بیش از پیش تخت بیمارستانی و قبرستان کرونایی برای اردیبهشت ۱۴۰۱ آماده شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد