شما اینجا هستید

اقتصادی » سهامداران شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز برای سجامی شدن اقدام کنند
گروه : اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، مدیرعامل موسسه پشتیبانی سهام پدیده گفت: سهامداران شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز برای سجامی شدن اقدام کنند

مدیرعامل موسسه پشتیبانی سهام پدیده افزود: با توجه به پیگیری های مستمر برای ثبت سهام ابنیه در سازمان بورس و اوراق بهادار ، نیاز است همزمان فایل سهامداری ابنیه بر اساس استاندارهای بازار سرمایه بروز باشد .

حمید روح بخش با با تاکید به الزام سجامی بودن هر سهامدار برای تخصیص سهام به کد بورسی و انجام معامله در بورس وفرابورس، اظهار داشت: از سهامداران شرکت ابنیه درخواست می شود فرآیند سجامی شدن را انجام و فرآیند آن را که با احراز هویت حضوری یا غیر حضوری نهایی می شود پیگیری کنند .

به گفته مدیرعامل موسسه پشتیبانی سهام پدیده، تعداد سهامداران ابنیه در حدود 120 هزار کد سهامداری می باشد که با توجه به برآورد اولیه بیش از 10 درصد سهامداران فعلی سجامی نمی باشند یا فرآیند سجامی شدن را نهایی نکرده اند .

روح بخش افزود: لذا از سهامدارانی که در خصوص سجامی شدن از طریق سایت اینترنتی sejam.ir اقدامی نکرده اند، درخواست می شود اقدام لازم بر اساس راهنمایی های موجود در سایت اینترنتی شرکت سپرده گذاری مرکزی ایران را انجام دهند.

همچنین با توجه به حضور 700 سرمایه گذار خارجی در ترکیب سهامداری شرکت ابنیه متذکر می شود، اتباع خارجی که دارای پاسپورت هستند، برای اخذ کد بورسی به نمایندگی شرکت های کارگزاری بورس تهران در سراسر کشور مراجعه کنند.

شایان ذکر است، شرکت ابنیه از نظر جغرافیایی از ترکیب گسترده ای در سطح کشور برخوردار است به طوری که این پراکندگی در سطح 352 شهر مشاهده می شود، از نظر جغرافیایی بدون لحاظ سهامداران عمده بالای 80 میلیون سهم به ترتیب الویت شهرهای مشهد (17 درصد ) ، تهران (6 درصد ) ، طرقبه شاندیز (0/7درصد ) و کیش (0/4درصد ) بیشترین درصدمالکیت از کل سرمایه شرکت را دراختیار دارند .

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد