شما اینجا هستید

مدیریت شهری » لزوم نگاه ملی برای رفع مشکلات حاشیه شهر مشهد و بافت فرسوده اطراف حرم
نویسنده : مینا امامی - خبرنگار پایگاه خبری افق مشهد

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد،  به گفته حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار وزیر و معاونین وزارت راه و شهرسازی که در حرم مطهر رضوی برگزار شد آستان قدس رضوی به میزان مقدورات با دولت انقلابی و خدمتگزار برای گره‌گشایی از مشکلات همکاری خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: آستان قدس به میزان توان و امکانات تلاش کرده تا ضمن رعایت حقوق شرعی و ملاحظات وقف، برخی مشکلات حاشیه شهر مشهد را رفع کند، اما رفع مشکلات این مناطق نیازمند اراده‌ای ملی و همراهی مدیران کشوری برای اجرای طرح‌های پیش‌بینی‌شده در آن مناطق است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه سال گذشته آستان قدس حدود ۳۰ هکتار زمین برای رفع مشکلات حاشیه شهر در اختیار نهاد‌های مسئول قرار داده است، گفت: در سال جاری نیز آستان قدس زمینی ۵ هکتاری را برای ساخت بیمارستانی در حاشیه شهر مشهد برای کاهش محرومیت و رفع مشکلات درمانی مردم این مناطق اختصاص داده است.

وی در ادامه گفت: شرایط بافت پیرامون حرم مطهر رضوی با جایگاه و شأن این بارگاه مقدس و حضور خیل کثیر زائران ایرانی و خارجی که سالانه به این بارگاه قدسی مشرف می‌شوند، تناسب ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین مروی گفت: ساماندهی شرایط بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر امام رضا (ع) طرحی ملی است و برای اجرای آن باید سرمایه ملی پای‌کار آورده شود که ان شاءالله در این دولت این طرح به سرانجام برسد.

همچنین به گفته رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در این دیدار دغدغه‌های آستان قدس نسبت به حاشیه شهر و بافت پیرامون حرم مطهر توسط معاونین این وزارتخانه پیگیری خواهد شد و هرکاری از ما ساخته باشد در این رفع مشکلات زائران و مجاوران حضرت رضا (ع) انجام خواهیم داد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به پروژه نهضت ملی مسکن اشاره و ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای آن، گفت: تأمین مسکن یکی از دغدغه‌های جدی مردم و از مأموریت‌های دولت است و برای تحقق این پروژه هیچ زمانی را از دست نخواهیم داد.

مینا امامی – خبرنگار پایگاه خبری افق مشهد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد