شما اینجا هستید

اجتماعی » طراحی ۴ پارک جدید ویژه بانوان در مشهد
نویسنده : مینا امامی - خبرنگار پایگاه خبری افق مشهد

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: چهار پارک جدید ویژه بانوان در سطح شهر طراحی می‌شود که باید در آن الزامات بانوان در طراحی پارک‌ها و ارائه خدمات هرچه بهتر ، مد نظر قرار گیرد.

فاطمه سلیمی در گفتگویی پیرامون ایجاد کمیسیون ویژه « بانوان و خانواده » و برنامه‌هایی که بناست توسط این کمیسیون پیگیری شود، اظهار کرد: کمیسیون ویژه «بانوان و خانواده» در دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد با رای اکثریت اعضای شورا شکل گرفت.
وی با بیان اینکه عزم جدی برای تحقق اتفاق‌های خوب پیرامون حوزه زنان مد نظر است، بیان کرد: اثر گذاری بانوان بر مردان و فرزندان بسیار بالا بوده و به تعبیری حضور و فعالیت‌های بانوان بر ۷۵ درصد از جامعه اثر می‌گذارند.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: پرداختن به موضوع بانوان و خانواده در دوره‌های اخیر مدیریت شهری مغفول مانده است؛ در شرایطی که شهر ما با نگاه مردانه‌ای ساخته شده، نیاز ما نگاه مادرانه در ساختار است.


سلیمی عنوان کرد: تلاش ما سیاست گذاری در حوزه بانوان و حمایت از جایگاه و منزلت حقوق اسلامی آن‌ها در جامعه است؛ پیگیری اجرای سیاست‌های کلی خانواده را مد نظر داریم که بخشی از نمودهای آن تا عید نوروز نمایان می‌گردد.
وی اظهار کرد: در بازدیدی که جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و شهردار از بخش بانوان بوستان ملت داشتیم، مقرر شد ظرف یک ماه شهرداری برنامه ویژه‌ای در حوزه فرهنگی و توسعه و تجهیز بوستان‌ها ویژه بانوان در نظر بگیرد.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد با اعلام خبری مبنی بر اینکه چهار پارک جدید ویژه بانوان در نقاط مختلف شهر طراحی می‌شود، افزود: درخواست بنده این است الزامات بانوان در طراحی پارک‌ها رعایت شده و برای ارائه خدمات هرچه بهتر نیز خودشان اعلام نظر کنند.
سلیمی با اشاره به بهسازی پارک‌های موجود ویژه بانوان گفت: رقم اعتباری ۲۰ میلیارد تومان برای این مسئله در نظر گرفته شده است، همچنین برای بخش ورزش بانوان رقم اعتباری در نظر گرفته شده که موجب رقم خوردن اقدامات خوب می‌شود.

مینا امامی – خبرنگار پایگاه خبری افق مشهد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد