شما اینجا هستید

مدیریت شهری » تدارک مدیریت شهری مشهد برای استقبال از بهار

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد،قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد از برنامه های مفصل مدیریت شهری از جمله کاشت ۱۸ میلیون بوته گل در نقاط مختلف شهر برای استقبال از بهار، جشن های ایام شعبانیه و پذیرایی از زائران امام رضا(ع) خبرداد.

مهدی یعقوبی در جلسه کمیته خدمات شهری ستاد خدمات سفر استان که با حضور عبدالله ارجائی شهردار مشهد، حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی و جمعی از اعضای این ستاد برگزار شد، گفت: از تیرماه تا کنون بیش از ۳۰ جلسه در سطوح کارشناسی و مدیریتی در مجموعه شهرداری مشهد، برای هماهنگی و برنامه ریزی در راستای ارائه خدمات مطلوب به زائران و مجاوران حریم مطهر رضوی در نوروز ۱۴۰۱برگزار شده است.

وی به برنامه های شاخص مدیریت شهری در حوزه رفت و روب در ایام پایانی سال اشاره و اظهار کرد: امسال در کنار پاکسازی و نظافت شهر، حاشیه مبادی ورودی تا فاصله ۱۰ کیلومتر در ۵ محور قوچان ، نیشابور ، سرخس ، کلات و فریمان نظافت خواهد شد.

قائم مقام مناسبت های شهرداری مشهد به آماده باش بیش از ۱۱ هزار نفر از نیروهای خدمات شهری، فضای سبز و اجرائی در راستای زیباسازی و نظافت شهربرای استقبال از بهار اشاره و خاطرنشان کرد: در حوزه زیباسازی و فضاآرائی شهری ۱۸ میلیون بوته گل فصلی در نقاط مختلف شهر توزیع و کاشته خواهد شد.

یعقوبی تصریح کرد: همچنین طرح های ویژه گل کاری درکلیه میادین و فضای سبزسطح شهر اجرا و بیش از ۱۰۸ هزار عدد از مبلمان شهری نصب شده در بوستان ها رنگ آمیزی و رفع نقص خواهند شد.

وی به خرید و توزیع ۲۸۰ تن رنگ جهت رنگ آمیزی جداول، نرده های ترافیکی به میزان ۲میلون و ۵۰۰ هزارمتر طول اشار کرد و افزود: در کنار این اقدامات ۲۳۱ هزار متر طول از آذین بندی های سطح شهر بهسازی و آماده سازی و تبریک فصل بهار و سال نو از طریق ۱۵۰ المان نوری خورشیدی و ۱۰۰ عدد چراغ گوبو اکران خواهد شد.

قائم مقام مناسبت های شهرداری مشهد ادامه داد: رفع نازیبایی و محصور کردن پروژه های عمرانی و ممنوعیت صدور مجوز حفاری از اول اسفندماه از دیگر اقدامات تدارک دیده شده برای استقبال از بهار ۱۴۰۱ است.

یعقوبی با بیان اینکه با توجه به تقارن برنامه های استقبال از بهار با میلاد منجی عالم بشیریت حضرت مهدی (عج)ساخت، جانمایی و نصب ۱۲۰۰ المان فضای سبز، اکران المان های مناسبتی و تعاملی در نقاط مختلف شهر تدارک دیده شده است، اظهارکرد: در کنار آذین بندی و زیباسازی شهرجشنواره های شهری، فضاسازی محیطی شهری ) اکران بیلبورد، استرابورد، قاب،نورافشانی ، آذین بندی، نقاشی دیواری، تزیینات نوروزی (برپایی جشنواره بهارانه در بوستان ها و میادین شهری در راستای نشاط افزایی درایام شعبانیه اجرا خواهد شد.

وی در ادامه گفت: در مجموع مدیریت شهری برای استقبال از بهار، جشن های شعبانیه و خدمات رسانی هرچه بهتر به زائران برنامه های مفصلی در سایر حوزه ها در حال آماده سازی و اجرا دارد که به تدریج اعلام خواهد شد.

منبع: ایلنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد