شما اینجا هستید

مدیریت شهری » اولویت ما فرآیندهای شهروند محور است

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، رییس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای شهر مشهد گفت: باید فرآیندهای شهروند محور را در شهر افزایش دهیم و در این راستا نقش مردم را نیز توسعه دهیم و گروه های مردمی مانند بسیج و بسیجی مشارکت مستقیم داشته و در این فرآیند تعریف شوند.

حسین حسامی با بیان این مطلب، اظهار کرد: در کمیسیون برنامه و بودجه شهری یکی از اولویت هایی که مدنظر خود قرار دادیم و در برنامه 1401 آن را لحاظ کرده ایم؛ این است که هر فعالیت بودجه ای باید پیوست مشارکت مردمی داشته باشد.

وی ادامه: یکی از ظرفیت های مهمی که همواره به آن تاکید داریم، بحث هوشمندسازی فرآیندهای مدیریت شهری است که این بخش نیازمند نگاه راهبردی در حوزه مدیریت شهری است.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای شهر مشهد بیان کرد: در حال حاضر ما در حوزه علم، فناوری، هوش مصنوعی، فناوری اطلاعات در حوزه های مردمی و شرکت های دانش بنیان مشهد الرضا (ع) حرف های زیادی برای گفتن دارد و ما باید از این ظرفیت نهایت بهره را ببریم.

حسامی تصریح کرد: اگر بخواهیم در خدمت به مردم افزایش کیفیت را مدنظر قرار دهیم و در حوزه اجرا دقت خود را بالا ببریم باید مشارکت مردم را در امور مهم افزایش دهیم.

وی تاکید کرد: حضور بسیج نیز می تواند در فعالیت های مدیریت شهری، موثر باشد. باید فرآیندهای شهروند محور را در شهر افزایش دهیم و در این راستا نقش مردم را نیز توسعه دهیم و گروه های مردمی مانند بسیج و بسیجی مشارکت مستقیم داشته و در این فرآیند تعریف شوند.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای شهر مشهد اضافه کرد: یکی از نگاه های دیگر ما در شورای ششم، انعقاد تفاهم نامه هایی است که بتواند ارتباطات و تعاملات موثری را بین شبکه عظیم بسیج و مدیریت شهری برقرار کند. یعنی همکاری مدیریت شهری و بسیج باعث بهره وری بیشتر فعالیت ها در امور شورا و شهرداری خواهد شد و این امر را باید به صورت فرآیندمحور و ساختار محور تعریف کنیم که ماحصل آن خدمت بهتر، کیفیت خدمات، کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری و در نهایت رضایت مندی مردم عزیز می شود.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد