شما اینجا هستید

تیتر اصلی » سوخت مازوت و دودی که به چشم شهروندان مشهدی می‌رود

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: 20 درصد آلودگی هوای مشهد ناشی از 4 نیروگاه این شهر بوده که برای تولید برق، به‌ویژه در پاییز و زمستان، از سوخت مازوت استفاده می‌کنند.

ایمان فرهمندی با بیان اینکه یکی از منابع اصلی آلاینده‌ هوای شهر مشهد، نیروگاه‌های برق اطراف شهر است، اظهارکرد: این نیروگاه‌ها، برق را با استفاده از سوخت‌های فسیلی تولید می‌کنند ولی در ایام سرد سال که نیاز کاربری‌های خانگی به گاز افزایش می‌یابد، به سوزاندن سوخت‌های سنگین اعم از مازوت و نفت کوره روی می آورند.

رئیس کارگروه بهداشت و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: آلایندگی ناشی از این سوخت‌ها بسیار بالاست و از سوی دیگر دارای ترکیبات گوگرد و دوده هستند که تهدیدکننده سلامت شهروندان بوده و سرطان‌زاست.

فرهمندی افزود: بر اساس مطالعات سیاهه انتشار، 20 درصد آلودگی هوای مشهد ناشی از فعالیت 4 نیروگاه برق اطراف شهر است.

وی با بیان اینکه همزمان با فصول پاییز و زمستان، در اثر پدیده وارونگی دما، فعالیت این نیروگاه‌ها و استفاده از سوخت‌ مازوت، وضعیت بحرانی و خطرناکی را برای سلامت شهر و شهروندان رقم می‌زند، تصریح کرد: نیروگاه‌های برق باید از فیلترهای استاندارد در مبادی خروجی آلاینده‌ها استفاده کنند تا آسیب‌های ناشی از آن به حداقل کاهش یابد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه از سال 92 به بعد، سوخت مازوت و دیگر سوخت‌های سنگین از تهران به شهرهای دیگر، به‌ویژه مشهد منتقل می‌شود که ظلم در حق مجاوران بارگاه منور رضوی است، گفت: امیدواریم دستگاه‌های مختلف همچون شرکت نفت، شرکت برق، توانیر و نمایندگان مجلس و استاندار و … نسبت به این مهم حساسیت بیشتری داشته باشند و به کمک تغییر رویه‌ها بیایند.

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد