شما اینجا هستید

اقتصادی » تشدید نظارت بر بازار کالاهای اساسی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: با دستور استاندار، رصد و پایش زنجیره تامین تا توزیع کالاهای اساسی در بازار استان، به منظور به حداقل رساندن مشکلات و جلوگیری از بروز هرگونه التهاب، شدت می‌گیرد.

مرتضی اشرفی در نشست کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی با تاکید بر برگزاری هفتگی نشست‌های این کارگروه در مرکز استان و شهرستانها، با بیان اینکه  با دستور استاندار، رصد و پایش زنجیره تامین تا توزیع کالاهای اساسی در بازار استان، به منظور به حداقل رساندن مشکلات و جلوگیری از بروز هرگونه التهاب، شدت می‌گیرد، افزود: از این پس حداقل ۲ نشست توسط کمیته کارشناسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و یک نشست کمیته کارشناسی سازمان جهاد کشاورزی در طول هفته برگزار می‌شود و گزارش رصد و پایش وضعیت ۱۰ قلم از کالاهای اساسی تهیه و بررسی و برای اخذ نتیجه نهایی به نشست کارگروه تنظیم بازار ارایه می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی بیان کرد: استاندار در جمع اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف مشهد تاکید کرد که قرارگاه‌هایی در این اتاق توسط اتحادیه‌های دست‌اندرکار حوزه کالاهای اساسی تشکیل شود که مقرر است پیشنهادها در این زمینه توسط رییس اتاق اصناف به نشست بعدی کارگروه تنظیم بازار استان ارائه شده تا در این خصوص تصمیم نهایی گرفته شود.

وی عنوان کرد: در خصوص تامین ذخایر کالاهای اساسی و برنامه‌ریزی برای آن تا پایان سال لازم است دستگاه‌های اجرایی مرتبط شامل شرکت پشتیبانی امور دام، اداره کل غله، سازمان جهاد کشاورزی و سازمان صمت نسبت به برنامه ریزی و رصد هفتگی ذخایر کالاهای اساسی تا پایان سال اقدام کنند و برنامه‌های پیشنهادی خود را به کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی ارائه کنند.

اشرفی وضعیت ذخایر گندم و سایر کالاهای اساسی خراسان رضوی را مطلوب توصیف کرد و گفت: لازم است اداره کل غله استان نسبت به برنامه‌ریزی برای تامین گندم استان تا پایان سال اقدام کند، همچنین برای میوه شب عید، سازمان جهاد کشاورزی باید برنامه‌ریزی لازم را انجام داده و نتیجه را به جلسات بعدی کارگروه تنظیم بازار استان گزارش دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی در خصوص چهار پیشنهاد مطرح شده توسط سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در خصوص سامان‌دهی شبکه تامین و توزیع مرغ در این نشست گفت: به منظور تصمیم‌گیری نهایی در مورد انتخاب روش صحیح، لازم است نشست کمیته کارشناسی سازمان جهاد کشاورزی با حضور تشکل‌های مرتبط برگزار و تصمیم نهایی برای انتخاب یکی از چهار روش مزبور در نشست بعدی کارگروه تنظیم بازار اتخاذ شود.

وی گفت: به زودی قرارگاه امنیت غذایی با تصدی‌گری سازمان جهاد کشاورزی در خراسان رضوی تشکیل می‌شود که این موضوع و تحقق آن باید به صورت دقیق از سوی سازمان مزبور مورد پیگیری قرار گیرد.

اشرفی در خصوص قیمت لبنیات و مشخص نشدن قیمت مصوب برخی اقلام آن از سوی مرکز کشور تاکید کرد: لازم است سازمان جهاد کشاورزی آخرین وضعیت تامین، توزیع و قیمت لبنیات را مورد بررسی قرار داده و به نشست بعدی کارگروه تنظیم بازار ارایه دهد.

 

منبع:

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد