شما اینجا هستید

تیتر اصلی » پرهیز از تصدیگری دستگاه‌های اجرایی به جای مردم

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، استاندار خراسان رضوی گفت: دستگاههای اجرایی نباید تصدیگری کنند و به جای مردم نقش بگیرند، دستگاه‌ها مسوول هدایت مردم هستند.

یعقوبعلی نظری در مراسم معرفی خود با حضور وزیر کشور افزود: اگر اعتقاد راسخ به حضور مردم داشته باشیم مشکلات رفع می‌شود، حتی در بخش اقتصاد که برخی به عنوان یک مشکل از آن یاد می کنند.

وی ادامه داد: باید موانع را از پیش پای مردم برداریم تا همه بخشها از جمله از بخش اقتصادی فعال شوند، استانداران نیز باید دستگاه ها را پشتیبانی و هدایت کنند.

استاندار خراسان رضوی گفت: در این استان بعد از وجود حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) مزیتهای بسیار از جمله مرز، نیروی جوان متخصص و انرژی در اختیار داریم.

وی افزود: می خواهیم آنچه در ذات مقدس جمهوری اسلامی وجود دارد، یعنی اسلامیت و جمهوریت را پیاده کنیم و در این راستا با حضور گسترده مردم و جوانان زمان زیاد برای روشن شدن افقها و ریل گذاری صرف نخواهیم کرد و در این راستا از بخشهای مردمی و اقتصادی می خواهیم به دنبال ارائه پیشنهاد و برنامه باشند و ما را تحت فشار پیگیری های خود قرار دهند.

نظری ادامه داد: البته نباید اجازه دهیم در هیچ عرصه و موضوعی جامعه و استان دچار التهاب شود، ممکن است التهاب مربوط به کرونا، بازار، مسایل امنیتی یا چیزهای دیگر باشد.

وی گفت: نباید با موضوعات انفعالی برخورد کنیم، به فضل الهی با پیشگیریهای لازم موج ششم شیوع کرونا را نخواهیم داشت البته در این راستا کار به دست دستگاه های مربوطه بهتر پیش خواهد رفت.

استاندار خراسان رضوی افزود: موضوع مهم دیگر این است که بخشهای معطل را فعال کنیم،  اگر کارخانه ای در بخش صنعتی نیمه فعال یا تعطیل است، ابتدا باید فعال شوند.

وی ادامه داد: عزیزان صنعتگر باید امواج مردمی را به شکل گسترده در همه بخشها فعال کنند.

نظری با بیان اینکه مدیریت کشاورزی نیاز به پول ندارد گفت: پول درحد معمول یک الزام است اما با همین اقلیم، بارش و سطح زیر کشت باید به هدف افزایش برداشت در واحد سطح دست یابیم.

وی افزود: محور بعدی کارها باید بر توسعه و گسترش فعالیتها باشد، در این بخش نیاز به سرمایه گذاری جدید داریم که در این خصوص استان ما از ظرفیتهای خوبی برخوردار است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب از جوانان در عرصه های مختلف استفاده خواهیم کرد، امروز به نیروهای جوان با بنیه علمی قوی و روحیه جهادی و ریسک پذیر نیاز داریم.

سفرهای استانی با ۱۴۰۰ مصوبه

استاندار سابق خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: در مدت فعالیت یک ساله در این استان با کمبود اعتبارات مواجه شدیم به شکلی که امکان پرداخت اضافه کار کارکنان و مدیران را نداشتیم اما کسی در ادامه کار کوتاهی نکرد.

محمدصادق معتمدیان افزود: در این مدت به ۳۳ شهرستان و ۹۰ شهر خراسان رضوی سفر کرده و با مردم به صورت چهره به چهره گفتگو کرده و در جریان مشکلات قرار گرفتم.

وی ادامه داد: این سفرها حدود هزار و ۴۰۰ مصوبه داشت که همه آنها مطالبات مردم بود.

کم کاری مدیران را تحمل نخواهم کرد

استاندار خراسان رضوی همچنین در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگاران افزود: کم کاری یا “بدکاری” مدیری که مسوولیت قبول می‌کند به هیچ عنوان قابل قبول نیست لذا به نیابت از مردم کم کاری‌ها را تحمل نخواهم کرد.

یعقوبعلی نظری ادامه داد: ما نماینده مردم هستیم لذا نه تنها نباید کم کار باشیم بلکه باید تلاشمان در شرایط کنونی مضاعف و فوق‌العاده شود لذا مدیرانی که به هر دلیل نمی توانند اینگونه باشند نباید این جایگاه خدمت را اشغال کنند.

وی در حوزه حمایت از تولید نیز گفت: در صورتی که نیاز به بازسازی فرایندها یا تسهیل اقدامات در بخش تولید باشد از هیچ کمکی فروگذار نخواهم بود البته برخی موارد نیز مربوط به مرکز کشور است اما در مجموع اگر موانع و چالش ها کمتر شود مردم خود راهشان را در همه عرصه ها پیدا می کنند.

استاندار خراسان رضوی افزود: امیدوارم یک حرکت جهادی و مردمی را در همه بخش‌ها شاهد باشیم، این نوع حرکت رمز کار است چرا که جنگ را اینگونه اداره کردیم، حتی کرونا را نیز با حضور مردم توانستیم مدیریت کنیم و اکنون نیز راه حل رفع مشکلات اقتصادی، راه حل مردمی است.

در این مراسم از خدمات محمدصادق معتمدیان، استاندار پیشین خراسان رضوی قدردانی و یعقوبعلی نظری به عنوان استاندار جدید این استان معرفی شد.

 

منبع: ایرنا

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد