شما اینجا هستید

مدیریت شهری » افزایش سرعت اجرای فاز یک خط سه قطارشهری

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، شهردار جهان شهرمشهد الرضا(ع) با اشاره به اولویت مدیریت شهری بر راه اندازی فاز یک خط سه قطار شهری، گفت: بر این اساس از قرارگاه خاتم الانبیا(ص)می خواهیم فعالیت در این بخش را سرعت داده و با تمام توان آن را اجرا کنند.

سید عبدالله ارجائی در دیدار با سید حسین هوش السادات فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) که با حضور رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر و معاون عمران حمل ونقل و ترافیک شهردار انجام شد با تقدیر از اقدامات قرارگاه، افزود: در راستای کاهش ترافیک در هسته مرکزی شهر و اتصال خطوط قطار شهری به حرم مطهر برای خدمات رسانی بهتر به زائران و مجاوران، اولویت ما بهره برداری از ۵٫۲ کیلومتر از خط سه حد فاصل میدان شهدا تا پایانه مسافربری امام رضا (ع) است.

وی اضافه کرد: براین اساس از قرارگاه خاتم الانبیا(ص) که اجرای خطوط قطارشهری را برعهده دارد می خواهیم تا بر این موضوع تمرکز داشته و زمانبندی مشخصی را برای بهره برداری از این بخش از خط سه مشخص و اعلام کند.

شهردارجهان شهرمشهد الرضا(ع) با بیان اینکه مدیران مجموعه قرارگاه در مشهد اعلام کرده اند که ظرفیت انجام کار تا سقف ۸۰۰ میلیارد تومان را در سال دارند، اظهارکرد: ما آمادگی داریم تا حجم کار را تا مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد تومان افزایش دهیم و از قرارگاه نیز می خواهیم در چهارچوب این مبلغ، کار را تعریف و اجرا کنند.

ارجائی تصریح کرد: پیشنهاد می دهیم کمیته ای با حضور معاون حمل ونقل وترافیک و معاون مالی و پشتیبانی شهرداری به همراه نماینده ای از قرارگاه تشکیل و مدلهای جدید تامین مالی را شناسایی کنند تا به صورت لایحه ای به شورای اسلامی شهر ارائه دهیم.

وی به پروژه تقاطع چهارسطحی آزادگان اشاره و خاطرنشان کرد: قرارگاه به گونه ای برنامه ریزی کند تا باقی مانده این پروژه به سرعت اجرا و آماده بهره برداری شود.

شهردارجهان شهرمشهد الرضا(ع) ادامه داد: یکی دیگر از پروژه هایی که بر تسریع در اجرای آن تاکید داریم، چپ گرد غیر همسطح پیامبر اعظم(ص) است؛ زیرا اکنون مردم مجبور هستند برای دور زدن یک مسیر حدود ۶ کیلومتری را به صورت رفت وبرگشت طی کنند.

ارجائی با اشاره به فعالیت ۱۲۰۰ نیروی کارگری در پروژه های شهرداری که توسط قرارگاه خاتم الانبیا(ص) درحال اجرا است، گفت: یکی از اولویت های ما ایجاد اشتغال است، لذا از قرارگاه درخواست داریم تا با فعال کردن بیشتر کارگاه ها نیروهای فعال در آن را به ۲۰۰۰ نفر افزایش دهند.

تعطیلی پروژه‌ها خط قرمز قرارگاه خاتم الانبیا(ص) است

سردارسید حسین هوش السادات فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)نیز در این دیدار با اشاره به اینکه شهرداری مشهد در حوزه خطوط مترویی بعد از تهران در کشور پیشرو است و حتی در بحث تجهیزات کارگاهی و نحوه اجرا در کنار تهران قراردارد، اظهارکرد: اکنون دو دستگاه حفار به همراه ۱۲۰۰ نیروی انسانی در کنار سایر تجهیزات در مشهد فعال هستند.

وی افزود: برای پیشبرد و تسریع اجرای پروژه ها در مشهد به حمایت و پشتیبانی شهرداری نیازمندیم و آمادگی سرعت بخشیدن به کار و بالابردن سقف فعالیت ها را داریم.

هوش السادات ادامه داد: همینجا اعلام می کنیم که خط قرمز قرارگاه خاتم الانبیا(ص) تعطیل شدن فعالیت پروژه ها در مشهد است و برهمین اساس اجازه نمی دهیم کار در پروژه های درحال اجرا تعطیل شود.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد