شما اینجا هستید

مدیریت شهری » تقدیر از کودکان مشهدی در شورای شهر

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: مدیریت شهری باید صدای همه گروه‌ها را بشنود و این صدا می‌تواند صدای کودکانه خردسالی باشد که از درون خود ایده‌‎هایی را مطرح می‌کند.

به همت فاطمه سلیمی؛ جمعی از کودکان خردسال مشهدی، به مناسبت هفته جهانی کودک با حضور در ساختمان تالار شهر، با جمعی از اعضای شورای شهر دیدار و به طرح خواسته‌ها و مطالبات خود پرداختند.

فاطمه سلیمی در حاشیه این دیدار و جلسه صمیمی با کودکان، اظهارکرد: هفته جهانی کودک فرصت مغتنمی است که به شهر و جامعه از نگاه کودکان بنگریم؛ کودکانی که آینده‌سازان کشور و مدیران و سیاستگذاران آینده شهر و کشور هستند.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت شهری باید صدای همه گروه‌ها را بشنود، گفت: این صدا می‌تواند صدای کودکانه خردسالی باشد که از درون خود ایده‌‎هایی را مطرح می‌کند.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس از ایده‌های کودکانه مطرح شده در این جلسه سخن گفت و تصریح کرد: یکی از خواسته‌های کودکان، نصب وسایل بانشاط و هیجان‌انگیز، در کنار تاب و سرسره، با ضریب امنیت بالاست.

سلیمی، کتابخانه ویژه کودکان را یکی دیگر از نیازهای کودکان دانست و افزود: متاسفانه خلاء کتابخانه تخصصی کودک در تمام شهرهای کشور از جمله مشهدمقدس ملموس است؛ کودکان ما باید با کتاب انس بگیرند.

وی گفت: یکی از ناراحتی‌های کودکان، خودروهای دودزا و محدودیت‌های ایجاد شده برای آنها بخاطر آلودگی هوا بود؛ این ناراحتی نشان می‌دهد که باید به سمت حمل‌ونقل پاک حرکت کنیم.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در ادامه هفته جهانی کودک را فرصت مناسبی برای پرداختن به کودکان کار دانست و اظهارکرد: دستگاه‌های متولی این حوزه باید کنار یکدیگر بنشینیم و به بازخوانی و بررسی آسیب‌ها و دغدغه‌های این حوزه بپردازیم.

سلیمی با تاکید بر اینکه سیستم‌های مدیریتی باید در تعامل باهم به طرح واحدی برای اجرای این برنامه و ساماندهی کودکان کار دست یابند، گفت: در بسیاری از تحقیقات علمی می‌بینیم که در تصمیم‌گیری‌های کلان از زبان کودکان استفاده می‌شود؛ در جامعه باید از نقطه نظرات کودکان و نوجوانان بهره گرفت.

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد