شما اینجا هستید

اقتصادی » انتشار ۱۲ هزار میلیارد اوراق قطار شهری مشهد

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، انتشار اوراق مالی‌ اسلامی برای خطوط ۲، سه و چهار قطار شهری مشهد به مبلغ ۱۲ هزار میلیارد ریال در شورای شهر مشهد به تصویب رسید.

در هشتمین جلسه علنی ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، لایحه ۲ فوریتی انتشار اوراق مالی اسلامی برای خطوط ۲، سه و چهار قطار شهری مشهد مورد بررسی قرار گرفت و مجوز فروش ۱۲ هزار میلیارد ریال از محل بودجه امسال کشور با سود علی‌الحساب مورد توافق با بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار ایران صادر شد.

طبق این مصوبه ۲۰۰۰ میلیارد ریال از این مبلغ برای اجرای فاز پنجم خط ۲ قطار شهری، ۷۰۰۰ میلیارد ریال برای اجرای فاز ۶ خط سه قطار شهری و ۳۰۰۰ میلیارد ریال نیز برای اجرای فاز یک خط چهار  اختصاص می‌یابد. در حال حاضر پیشرفت فیزیکی خط ۳ از پایانه امام رضا(ع) تا میدان شهدا ۷۰ درصد بوده است.

همچنین  لایحه انتشار اوراق مالی اسلامی طرح حمل‌ونقل درون شهری از محل بودجه امسال در کل کشور نیز با قید ۲ فوریت تصویب شد. براساس این مصوبه به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود برای تأمین بخشی از منابع مالی مورد نیاز جهت اجرای طرح توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری که شامل خرید اتوبوس است، با سود علی‌الحساب مورد توافق با بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار ایران به مبلغ ۳۰۰۰ میلیارد ریال نسبت به انتشار اوراق مالی اسلامی در سال ۱۴۰۰ اقدام کند.

در ادامه جلسه لایحه انتشار اوراق مالی اسلامی طرح بازآفرینی شهری پیرامون حرم مطهر امام رضا (ع) از محل بودجه امسال در کل کشور هم با قید دوفوریت به تصویب رسید. براساس این لایحه به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود برای تأمین بخشی از منابع مالی مورد نیاز جهت اجرای طرح بازآفرینی شهری پیرامون بافت فرسوده حرم مطهر امام رضا (ع) در فاز چهارم، نسبت به انتشار اوراق مالی اسلامی در سال ۱۴۰۰ با سود علی‌الحساب مورد توافق با بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار ایران به مبلغ ۴۰۰۰ میلیارد اقدام کند.

همچنین اصلاح ماده واحده مصوبه آسفالت معابر خاکی از دیگر مصوبات امروز شورا بود. براساس این اصلاحیه شهرداری می‌تواند نسبت به انجام عملیات خاکبرداری، احداث کانیو، جدول، زیرسازی و آسفالت کلیه معابر خاکی اقدامات لازم را انجام دهد.

 

منبع: ایسنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد