شما اینجا هستید

مدیریت شهری » افتتاح بزرگ‌ترین مرکز واکسیناسیون کشور

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، طی مراسمی، بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور با نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در نمایشگاه بین المللی جهان شهر مشهد مقدس افتتاح شد.

با حضور سید عبدالله ارجائی شهردار جهان شهر مشهد مقدس، رییس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر، رییس دانشگاه علوم پزشکی و مدیران استانی و شهری بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور با نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در نمایشگاه بین المللی جهان شهرمشهد مقدس افتتاح و برای انجام واکسیناسیون برعلیه ویروس کرونا در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرارگرفت.

با توجه به تاکیدات شهردارجهان شهر مشهد مقدس و شورای اسلامی شهر برای در اختیار گذاشتن تمامی ظرفیت‌های مدیریت شهری مرکز واکسیناسیون شهید سردار سلیمانی با ظرفیت واکسیناسیون روازنه ۲۰ هزار نفر به صورت خودرویی و غیر خودرویی در محل نمایشگاه بین المللی راه اندازی شده است.

درکنار این مرکز ۱۷ محل دیگر نیز از سوی شهرداری برای انجام واکسیناسیون آماده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرارداده شده است.

همچنین برای تسهیل دسترسی شهروندان به محل انجام واکسیناسیون ۱۰ اتوبوس از سوی شهرداری جهان شهر مشهد مقدس، تجهیز و به دانشگاه علوم پزشکی تحویل خواهد شد، تا به صورت سیار در نقاطی که دسترسی به مراکز واکسیناسیون دشوار است حضور پیدا کنند، این اتوبوس‌ها ظرفیت انجام روزانه هزار واکسیناسیون را دارا هستند.

گفتنی است مراکز واکسیناسیون شهرداری جهان شهرمشهد مقدس، با ظرفیت روزانه حدود ۵۰ هزارنفر در طول ایام هفته حتی روز‌های تعطیل از ساعت ۷ صبح الی ۲۴ فعال خواهند بود.

راه‌اندازی اولین ناوگان سیار واکسیناسیون در مشهد

در همین باره، شهردار مشهد با تاکید بر اهمیت حفظ سلامتی مردم و سهولت انجام واکسیناسیون از اقداماتی، چون راه‌اندازی اولین ناوگان سیار واکسیناسیون خبر داد.

سید عبدالله ارجائی، شهردار مشهد در حاشیه آیین بهره برداری از بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور و رونمایی از اولین ناوگان سیار واکسیناسیون شهری که با حضور مسئولان استانی و شهری برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سلامت مردم و اهتمام به آن از اولویت‌های مدیریت شهری در دوره جدید است.

وی افزود: از آغاز دوره جدید مدیریت شهری مشهد مبارزه و پیشگیری با ویروس کرونا در دستور کار شهرداری قرار گرفته است و الحمدالله امروز شاهد بهره برداری از بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور با ظرفیت روزانه ۲۰ هزار دوز تزریق واکسن هستیم.

شهردار مشهد بیان کرد: این آمادگی وجود دارد که ظرفیت مرکز به دوبرابر افزایش پیدا کند؛ همچنین اولین ناوگان سیار واکسیناسیون شهری با ظرفیت ۱۰ دستگاه اتوبوس شهری امروز به بهره برداری می‌رسد.

ارجائی خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که درصورت نیاز دانشگاه علوم پزشکی مشهد، آمادگی افزایش ظرفیت وجود دارد.

وی اضافه کرد: آنچه امروز اولویت دارد، تسهیل دسترسی مردم به واکسیناسیون است لذا این اتوبوس‌ها برای مناطق محروم سطح شهر و حاشیه‌ای اماده سازی شده است.

شهردار مشهد گفت: همچنین ارگان‌های مختلف همچون خیریه ها، آسایشگاه ها، مراکز نگهداری سالمندان و … نیز درصورت نیاز می‌توانند از این طرفیت استفاده کنند.

 منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد