شما اینجا هستید

مدیریت شهری » لزوم تشکیل سازمان کنترل مسائل زیست‌محیطی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: یکی از مهمترین اتفاقاتی که در مرکز پالایش آلاینده‌های زیست‌محیطی شاهد هستیم، ارائه اطلاعات و آمار دقیق و بدون دستکاری به جامعه است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حسن موحدیان، رئیس شورای شهر مشهد در حاشیه این بازدید با بیان اینکه مرکز پالایش آلاینده‌های زیست‌محیطی مشهد مجموعه کوچک و چابکی است که اجرای کارهای بزرگی را در دست اقدام دارد، اظهارکرد: محیط‌زیست، یکی از موضوعات بسیار مهم جهانی است که در دین مبین اسلام و قانون اساسی نیز مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی با اشاره به روایات مختلفی که در بحث لزوم صیانت از محیط‌زیست داریم، گفت: هیچکس اجازه ایجاد مزاحمت برای دیگران را ندارد چراکه این کار، گناهی نابخشودنی است.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با تاکید بر لزوم تشکیل سازمان‌هایی به منظور کنترل مسائل زیست‌محیطی، تصریح کرد: قانون‌شکنان و افرادی که به حقوق دیگران تجاوز می‌کنند، برابر قانون باید با آنها برخورد شود.

موحدیان گفت: مرکز پالایش آلاینده‌های زیست‌محیطی مشهد کارهای بزرگی انجام داده که شایسته تقدیر بوده و در حوزه کاری خود پیشرفت‌های خوبی نیز داشته است.

وی افزود: یکی از مهمترین اتفاقاتی که در این مرکز شاهد هستیم، ارائه اطلاعات و آمار دقیق و بدون دستکاری به جامعه است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اطلاعات آلایندگی‌ مشهد روی سامانه‌های جهانی بارگذاری می‌شود

رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهد گفت: با بارگذاری اطلاعات مربوط به آلاینده‌های مشهد در سامانه‌های جهانی، ورود خوبی به عرصه بین‌المللی شده که در بحث گردشگری، افتخاری برای ماست.

حسن کریمدادی در حاشیه بازدید رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر از مرکز پالایش آلاینده‌های زیست‌محیطی شهرداری با بیان اینکه رصد تمام آلودگی‌های سطح شهر، اعم از آلودگی زیست‌محیطی، نوری، صوتی و … کار بزرگی است که در این مرکز درحال انجام است، اظهارکرد: این کنترل، نقش راه درستی را پیش‌روی ما قرار می‌دهد که وضعیت شهر را روشن می‌کند و براساس آن می‌توان راهکار مناسب را انتخاب نمود.

کریمدادی با بیان اینکه ابتکارات به‌کارگرفته شده در مرکز پالایش آلاینده‌های زیست‌محیطی برای کنترل و بروزرسانی دستگاه‌ها در کشور کم‌نظیر است، گفت: تلاش‌های انجام شده در مشهد نمونه است و با بارگذاری اطلاعات شهر در سامانه‌های جهانی، ورود خوبی به عرصه بین‌المللی شده که در بحث گردشگری، افتخاری برای ماست.

رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهد افزود: مرکز پالایش آلاینده‌های زیست‌محیطی شهرداری علیرغم تعداد نیروهای معدود، عملکرد خوب و قابل تقدیری دارد و لذا ساختار مربوط به این مجموعه باید اصلاح شود.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد