شما اینجا هستید

تیتر اول » پیش‌بینی ۸ کلان پروژه در توس

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: مطالعات احداث ۸ کلان‌پروژه در توس تا پایان سال به اتمام می‌رسد و امیدواریم تا پایان دوره ششم، شاهد بهره‌برداری از این پروژه‌ها باشیم.

مجید طهوریان عسکری در حاشیه مراسم رونمایی از کتیبه توصیه مقام معظم رهبری در مورد احیای توس، ضمن گرامیداشت سالروز شعر و زبان پارسی، اظهارکرد: خطه توس، مهد زبان و ادبیات پارسی، به‌ویژه در حوزه ادبیات حماسی است.

وی افزود: مدت‌ها بود که در مجموعه شهرداری مشهد و بخش‌های مرتبط با حوزه کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای شهر، زحمات بسیاری کشیده شد تا پیام مقام‌ معظم رهبری که ۲۵ سال پیش توسط ایشان در توس نگارش شده بود، به صورت سنگ‌نوشته درآمده و نصب شود که امروز شاهد رونمایی از آن هستیم.

طهوریان عسکری، دست‌نوشته رهبر انقلاب اسلامی را سندی مشخص و روشن پیش‌رو و مقابل چشمان مدیران مجموعه مدیریت شهری و استانی دانست تا نسبت به عملیاتی نمودن نگاه و منویات ایشان اقدام نمایند.

رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس با بیان اینکه در ادوار مختلف شورای شهر و مدیریت شهری مشهد زحمات بسیاری برای توس کشیده شده است، تصریح کرد: تاکنون ۲۵ سال از این دست‌نوشته گذشته و تا پایان شورای ششم قریب به ۳ دهه از این یادداشت می‌گذرد.

طهوریان عسکری گفت: امیدواریم مدل تلاش و عملکرد ما و برونداد این فعالیت‌ها در محدوده توس موجب شود مقام ‌معظم ‌رهبری از اقدامات کالبدی و فرهنگی-اجتماعی به‌ویژه در حوزه زبان و ادبیات فارسی رضایت داشته باشند و برای دیدن از این منطقه اشتیاق خود را اعلام نمایند تا افتخار میزبانی از ایشان برای ما حاصل شود.

وی افزود: به‌ جد پیگیر هستیم که با پایان برنامه‌ها و پروژه‌های فرهنگی و عمرانی پیش‌بینی شده برای توس طی ۴ سال آینده، با حضور و تشریف‌فرمایی رهبری، این ایجاد رضایت را در قلب ایشان داشته باشیم.

رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد با بیان اینکه مطالعات ۸ کلان‌پروژه پیش‌بینی شده برای توس تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید، گفت: ۳ سال فرصت داریم که این پروژه‌ها را عملیاتی کنیم و امیدواریم تا پایان شورای ششم عملیات اجرایی این کلان‌پروژه‌ها به پایان برسد.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد