شما اینجا هستید

اجتماعی » افزایش ۲ برابری داروخانه‌های توزیع‌کننده داروهای بیماران کرونا در مشهد

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، دبیر ستاد مبارزه با کرونا خراسان رضوی از افزایش دو برابری داروخانه‌های توزیع‌کننده دارو‌های بیماران کرونایی در مشهد خبر داد و گفت: به علت جلوگیری از پیدایش بازار سیاه این داروها در تمام داروخانه‌ها توزیع نمی‌شود.

در پی افزایش آمار مبتلایان به کرونا و کمبود دارو‌های مختص به درمان این بیماران و ایجاد صف‌های طویل و ازدحام جهت تهیه این داروها بر آن شدیم این موضوع را از دبیر ستاد مبارزه با کرونا استان و معاون دارو و غذای دانشگاه علوم پزشکی مشهد جویا شویم.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار در خصوص کمبود داروهای مختص درمان بیماران کرونایی گفت: دلیل اینکه تعداد داروخانه‌های توزیع داروهای کرونایی بیشتر نمی‌شود به این خاطر است که جلوی سوءاستفاده از این موضوع گرفته شود، ممکن است، به علت کمبود این داروها در بازار عده‌ای از افراد سودجو بخواهند از این شرایط سوءاستفاده کنند و بازار سیاه راه بیاندازند.

سیدحمید موسوی عنوان کرد: داروی مورد نیاز بیماران مطمئنا به اندازه کافی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد و برنامه افزایش مراکز توزیع دارو با توجه پراکندگی شهر مشهد در دستور کار است تا این داروخانه‌ها از چهار مرکز به هشت داروخانه توزیع داروی کرونا افزایش یابد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط موجود اگر داروهای درمان را در تمام داروخانه‌های سطح شهر پخش کنیم، ممکن است نصف موجودی این دارو هم به دست افراد نیازمند به این دارو نرسد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این رابطه گفت: پیشنهاد انجمن داروسازان این بود که در چند روز تعطیلات پیش‌رو چون تنها داروخانه‌های شبانه‌روزی دایر هستند، به این داروخانه‌ها سرم داده شود و خوشبختانه امروز عصر این موضوع تصویب شد و شرکت‌های داروسازی از امشب و یا فردا صبح به این داروخانه‌ها سرم مورد نیاز را می‌دهند، همچنین از روز گذشته در تعداد زیادی از داروخانه‌های شبانه‌روزی مشهد و روزانه شهرستان‌ها سرم توزیع شده است.

جبرائیل موفق با بیان اینکه بیماران کرونایی که در بیمارستان‌ها و مراکز موقت تحت درمان هستند، به اندازه کافی رمدسیویر و سرم در اختیار دارند، اظهار کرد: تنها بیماران کرونایی سرپایی ممکن است به جهت تأمین داروی خود با مشکل مواجه شوند که خوشبختانه با مجوز وزارت بهداشت ‌و‌ درمان از دو روز آینده سرم به تعداد زیادی در داروخانه‌ها توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: ما برای اینکه از تجمع مردم در جلوی داروخانه ‌ها بکاهیم، تعداد داروخانه‌هایی که به عنوان مرکز توزیع داروهای مختص به بیماران کرونایی بودند را نیز از روز گذشته از چهار داروخانه به هشت داروخانه در چند نقطه  شهر افزایش دادیم تا مردم هر منطقه به راحتی به داروی کرونا دسترسی داشته باشند‌.

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از افزایش داروخانه‌های توزیع‌کننده داروی کرونا با توجه به موجودی این دارو خبر داد و گفت: هم اکنون داروخانه‌های امام رضا، هلال احمر، ۲۲ بهمن، داروخانه‌های شبانه‌روزی ولیعصر، واحدی، باستان، بیات، جعفری‌نژاد و مهنوش ایرانی در نقاط مختلف شهر با توجه به مجاورت این داروخانه‌ها به مراکز درمانی انتخاب شده‌اند تا مردم سفر درون شهری نداشته باشند و از تجمعات کاسته شود.

منبع: فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد