شما اینجا هستید

مدیریت شهری » اصراری به افتتاح شتاب‌زده و پیش‌از موعد پروژه‌های عمرانی نیست

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، رییس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به برخی کم لطفی ها در فضای مجازی نسبت به افتتاح پروژه های عمرانی، گفت: پروژه هایی که اکنون بهره برداری می شود در زمانبندی که از پیش تعیین شده و حتی برخی از پروژه هایی که زمان آن گذشته است، افتتاح می شود و عجله ای در افتتاح پروژه ای که هنوز به زمانبندی مشخص شده نرسیده اند؛ نداشته ایم.

محمد رضا حیدری در ابتدای یکصد وسی و هشتمین جلسه علنی شورای شهربا اشاره به اینکه ما در این دوره در مدیریت شهری برای بانوان تبعیض مثبت قائل شدیم و در جایگاه های مدیریتی مناسب از بانوان استفاده کردیم تا توانمندیهای خود را نشان دهند، افزود: امیدواریم این روند براصل شایسته سالاری ادامه پیدا کند.

وی اضافه کرد: شورای شهر و شهرداری در روزهای پایانی شورا همچنان در تلاش هستند تا قول هایی را که به مردم داده اند عملی کرده و پروژه های عمرانی را طی زمانبندی وعده داده شده افتتاح کنند.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه امروز شاهد افتتاح پروژه پل و بولوار ۴۵ متری شهید فخری زاده خواهیم بود، اظهارکرد: همچنان روز عید قربان پروژه زیست پارک و در ادامه تعداد دیگری از پروژه های عمرانی افتتاح خواهد شد.

حیدری با اشاره به برخی کم لطفی ها در فضای مجازی نسبت به افتتاح پروژه های عمرانی تصریح کرد: پروژه هایی که اکنون بهره برداری می شود در زمانبندی که از پیش تعیین شده و حتی برخی از پروژه هایی که زمان آن گذشته است، افتتاح می شود و عجله ای در افتتاح پروژه ای که هنوز به زمانبندی مشخص شده نرسیده اند نداشته ایم.

وی گفت: برخی به گونه ای به جامعه منتقل می کنند که پروژه ها با عجله در پایان دوره شورای پنجم افتتاح می شوند درحالی که چنین چیزی نیست.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد،با اشاره به اینکه اکنون پروژه هایی را داریم که به زمانبندی مشخص شده برای آنها رسیده است، خاطرنشان کرد: اما می بینیم این پروژه ها به افتتاح نمی رسد، خب اصراری نداریم که افتتاح شود و باشد دوستان در دوره بعد افتتاح خواهند کرد.

حیدری افزود: افتتاح پروژه ها برای گره گشایی از کار مردم است و اگر می شود یک روز زودتر پروژه را به بهره برداری رساند باید این کار را انجام داد.

وی اضافه کرد: پروژه ای مانند پردیس تئاترشهر که قرار بود فاز اول آن آماده بهره برداری شود اما نشد، اینکه بخواهیم تلاش کنیم تا افتتاح کنیم نه اینکار را نکردیم و می گذاریم پروژه روند خود را طی کند و یا فاز اول خط سه از میدان شهدا تا پایانه مسافربری را که قرار بود تا شهریور برسانند خب نشد و دوستان خوبمان در شورای ششم می آیند و تکمیل می کنند، همانطور که ما در دوره پنجم انجام دادیم زیرا هدف خدمت به مردم است.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: ما در این دوره یک سنت حسنه را گذاشتیم و برای پروژه ها زمانبندی مشخص کرده و تابلو روزشمار گذاشتیم تا مردم اطلاع داشته و پیمانکاران نیز برنامه ریزی مناسبی داشته باشند که این سنت را باید حفظ کرد.

همچنین تصویب لایحه تخفیف به پرداخت نقدی عوارض، تصویب لایحه تمدید مهلت فعالیت تاکسیرانان خط فرودگاه، تصویب طرح فوق العاده جذب رانندگان اتوبوسرانی تصویب، لایحه اصلاحیه قرارداد پروژه مشارکتی هدایت، تصویب لایحه تعیین تکلیف آورده سرمایه گذار در پروژه مشارکتی همت و تصویب لایحه استمهال برای اجرای پارکینگ مورد نیاز بیمارستان مادر از جمله مصوبات یکصد و سی و هشتمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد بود.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد