شما اینجا هستید

اجتماعی » کلنگ عملیات ساخت صدها واحد مسکونی برای ایثارگران در مشهد

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، عملیات ساخت ۷۲۹ واحد مسکونی برای ایثارگران خراسانی با واگذاری دو هزار و ۵۰۰ قطعه زمین به همین منظور روز سه‌شنبه طی مراسمی با حضور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مشهد آغاز شد.

معاون رییس جمهوری در این مراسم گفت: تفاهمنامه‌ای در ماههای پایانی پارسال بین بنیاد شهید و امور ایثارگران، اداره‌کل راه و شهرسازی و استانداری خراسان رضوی منعقد شد که امروز زمان به نتیجه رسیدن آن تفاهم است.

سعید اوحدی در همین چارچوب به واگذاری دو هزار و ۵۰۰ قطعه زمین برای ساخت مسکن متعلق به ایثارگران در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: این اقدام در سطح دیگر استانهای کشور نیز در حال اجرا است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: علاوه بر آغاز ساخت ۷۲۹ واحد مسکونی در مشهد، امروز کار واگذاری زمین به ایثارگران نیز در شهرهای مختلف این استان آغاز شد.

حجت‌الاسلام حسین معصومی افزود: بر این اساس ۶۰۰ قطعه زمین برای ساخت مسکن در تربت‌حیدریه واگذار شده و ۱۸۰ قطعه زمین در نیشابور، ۱۰۰ قطعه در گناباد، ۳۰۰ قطعه زمین در سبزوار و ۱۰۰ قطعه زمین نیز در بجستان آماده واگذاری به ایثارگران شده است.

وی ادامه داد: تملک زمین و واگذاری آن به ایثارگران در دیگر شهرستانهای استان خراسان رضوی از جمله طرقبه‌شاندیز هم تا پایان واگذاری دو هزار و ۵۰۰ قطعه زمین به این عزیزان ادامه دارد.

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران که امروز هشتم تیر ماه وارد مشهد شده، در جریان این سفر یک روزه در همایش کشوری تکریم جانبازان شیمیایی نیز حضور یافت و همچنین از روند ساخت یک هتل در این شهر بازدید کرد.

خراسان رضوی با ۳۰۰ هزار رزمنده دوران دفاع مقدس، ۱۷ هزار و ۳۱۱ شهید، ۴۹ هزار و ۹۱۴ جانباز و سه هزار و ۳۹۲ آزاده در راه تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی و حفظ تمامیت ارضی کشور تقدیم کرده است.

منبع: ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد