شما اینجا هستید

اجتماعی » تزریق مرحله دوم واکسن اسپوتنیک روسی در مشهد
گروه : اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، درحالی‌که روز‌های اخیر موجی از نگرانی‌ها برای کمبود و تزریق نشدن دوز دوم انواع واکسن کرونا در مشهد، در میان شهروندان ایجاد شده بود، دبیر کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد با اعلام خبر تحویل محموله واکسن اسپوتنیک روسی به مشهد، به نوعی به نگرانی‌ها برای تزریق دوز دوم واکسن در مشهد را پایان داد.
حمیدرضا رحیمی گفت: تزریق مرحله دوم واکسن اسپوتنیک روسی در مشهد آغاز شده است.
وی افزود: محموله ۹۰۰۰ دوزی واکسن اسپوتنیک روسیه پس از ورود به کشور به عنوان چهاردهمین مرحله توزیع واکسن برای علوم‌پزشکی استان نیز ارسال شد تا برای افرادی که دوز اول این‌واکسن را استفاده کرده‌اند مصرف شود.

تأمین به میزان لازم

وی اظهار کرد: واکسن اسپوتنیک به میزان کمبود تزریق مرحله دوم تأمین شده است و جای نگرانی نیست.
رحیمی درباره میزان دوز‌های واکسن دریافتی تصریح کرد: در مجموع حدود ۳۳۰۰ دوز واکسن به دست ما رسیده است که فقط مربوط به دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد خواهد بود. دبیر کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد درباره زمان دریافت دوز دوم واکسن سینوفارم چینی بیان کرد: این‌واکسن نیز به‌محض دریافت، به مخاطبان دوز دوم تزریق خواهد شد.

دوز دوم سینوفارم، از هفته آینده

وی افزود: امیدواریم طبق وعده‌ها واکسن سینوفارم چین نیز از هفته آینده در دسترس ما قرار گیرد تا مخاطبان دوز دوم این‌واکسن نیز هرچه‌سریع‌تر واکسینه شوند.
او درباره ابراز نگرانی برخی شهروندان مبنی بر ایجاد فاصله از تزریق دوز اول تا دوز دوم نیز تصریح کرد: براساس استانداردی که وزارت بهداشت تعریف کرده است تا ۸ هفته فاصله زمانی از تزریق دوز اول تا دوز دوم بلامانع است.

واکسن خبرنگاران، در انتظار اعلام وزارت بهداشت

دبیرکارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد درباره زمان تزریق واکسن گروه سنی ۶۵ سال به بالا و همچنین گروه شغلی خبرنگاران در مشهد نیز بیان کرد: به‌محض تأمین واکسن مورد نیاز از سوی وزارتخانه اطلاع‌رسانی صورت می‌گیرد و کار تزریق این‌افراد آغاز می‌شود.
همچنین به گفته سعید نمکی، وزیر بهداشت، ورود واکسن به کشور از سر گرفته شد و از این‌هفته مشکلی برای تزریق وجود ندارد. همچنین بنابر اعلام وزارت بهداشت ۱۳۴ نفر دیگر به دلیل ابتلا به کرونا جان باختند و ۱۰ هزار و ۲۱۶ نفر نیز به این‌بیماری مبتلا شدند.

منبع: شهرآرا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد