شما اینجا هستید

یادداشت » نشست خبری جذاب‌تر از گذشته
گروه : یادداشت
نویسنده : سیدشایان حسینی راد دبیر سرویس شهری


محمدرضا حیدری رئیس شورای شهر مشهد هفته گذشته آخرین نشست خبری خود را در قامت ریاست پنجمین دوره شورای شهر برگزار کرد. حیدری در این نشست ضمن دفاع از عملکرد شورای پنجم بخشی از اقدامات مهم را نیز بیان کرد.
رئیس شورای شهر مشهد در ابتدای این نشست در مورد مسائل مالی این دوره گفت تا پایان دوره پنجم ۵۰ هزار میلیارد تومان تامین منابع انجام خواهد شد.
ضمن اینکه به گفته حیدری در تمام سال‌های دوره پنجم بودجه شهرداری بالای ۱۰۰ درصد تحقق پیدا کرده که امری بی‌نظیر در دولت و شهرداری‌ها است.
رئیس شورا یکی از مهمتری اقدامات مالی دوره پنجم را تهاتر ۴۸۰۰ میلیارد تومان بدهی‌های شهرداری به دولت با مطالبات شهرداری از دولت، تعیین تکلیف و حل مشکل ۲۴ پروژه بر زمین مانده از ادوار گذشته و آزادسازی سرمایه‌های مردم و شهرداری،‌ رشد حدود سه برابری بودجه اقتصادی و انعقاد ۳۰۰۰ میلیارد تومان قرارداد مشارکتی جدید با بخش خصوصی، تسویه ۲۰۰ صلح نامه بلاتکلیف در دست مردم با سابقه ۶ ساله بخشی از عملکرد اقتصادی این دوره دانست.
مسائل فرهنگی که همواره در این دوره مدیریت شهری مورد انتقاد قرار می گرفت بخش دیگر سخنان حیدری بود. حیدری ادعا کرد در بخش فرهنگی اجتماعی و در حوزه مشارکت های اجتماعی حرف جدی و عملکرد چشمگیری داشته اند.
رئیس شورا از ساخت پردیس تئاتر تا توانمندسازی کودکان کار، ساماندهی ۴۱۰۰ شهروند بی خانمان در فصل سرما، راه اندازی ۸ گرمخانه و… رر بخشی از عملکرد فرهنگی در این دوره دانست.
البته آقای حیدری در مورد ثبات نداشتن در مدیریت سازمان فرهنگی و عدم اجرای برخی مصوبات همانند تغییر نکردن ساختمان شهرآرا گله کرد!
نکته جالب توجه در سخنان حیدری آن بود که هر جا سخن از اقدامات مثبت بود نتیجه مصوبات و نظارت شورا بوده است اما هر کجا انتقادی وارد بوده نتیجه کم کاری و بی توجهی شهرداری به آن موضوع بوده است!
حیدری در مورد رد صلاحیت برخی از اعضای شورای شهر مشهد نیز گفت: رد صلاحیت آنان ارتباطی به فساد ندارد و به دلیل خط فکری این افراد رد صلاحیت شده اند! رئیس شورای شهر در ادامه افزود که نهادهای نظارتی می‌بایست پاسخگو باشند چطور فردی که صلاحیت ندارد برای شهر اکنون تصمیم می‌گیرد.
رئیس شورای شهر در بخشی دیگر از سخنان خود انتصابات را حق شهردار دانست و گفت صرفاً برای انتصاب ها به شهردار مشورت داده ایم! و البته هیچگاه وارد فرایند استیضاح نشده ایم.
حیدری در حالی آخرین نشست خبری خود را تمام کرد که تلاشش مبنی بر دفاع از عملکرد کامل شورا بدون در نظر گرفتن نقاط ضعف بود.
رئیس شورای شهر مشهد البته گفت در صورت نیاز در روزهای پایانی دوره مجددا میزبان اهالی رسانه خواهد بود.

سیدشایان حسینی راد دبیر سرویس شهری

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد