شما اینجا هستید

اقتصادی » صدور ۱۴۶ فقره جواز تأسیس طی فروردین ۱۴۰۰ در خراسان رضوی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی فروردین ماه سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۴۶ فقره جواز تاسیس با سرمایه گذاری ۱۱ هزار و ۷ میلیارد ریال و اشتغال ۳۹۱۵ نفر در استان صادر شده است.

محمدرضا مس فروش در این خصوص اظهار کرد: طرح‌های صنعتی صادره استان در فروردین ماه  سال ۱۴۰۰ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ تعداد ۳۶ درصد و از لحاظ سرمایه گذاری ۱۷۰ درصد و از نظر اشتغال ۹۱ درصد افزایش نشان می‌دهد. طی فروردین ماه سال جاری تعداد ۱۴۶ فقره جواز تاسیس با سرمایه گذاری ۱۱ هزار و ۷ میلیارد ریال و اشتغال ۳۹۱۵ نفر در استان صادر شده است.

وی افزود: در این مدت، بیشترین سهم سرمایه‌گذاری در طرح‌های خراسان رضوی، مربوط به بخش محصولات ازلاستیک و پلاستیک بوده که با ۱۴۲۴میلیارد ریال ۱۲.۹ درصد از کل سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص داده است. بیشترین اشتغال نیز در بخش پوشاک و عمل آوردن پوست خز بوده است که با ۶۶۱ نفر، ۱۶.۸ درصد از اشتغال را به خود اختصاص داده است.

مس فروش همچنین خاطرنشان کرد: در مجوزهای صادره طی فروردین سال جاری، ۸ درصد تعداد طرح‌ها، ۵ درصد سرمایه گذاری کل کشور و ۹ درصد اشتغال طرح‌های صنعتی کشور مربوط به خراسان رضوی بوده است.

منبع: روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد