شما اینجا هستید

مدیریت شهری » ۴۰۰۰ منزل مسکونی در محله پنجتن مشهد بدون پلاک

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، سیدمجتبی منتظری در خصوص آیین‌نامه اجرایی درج ترجمه زبان عربی و انگلیسی در تابلوهای هسته مرکزی، معابر زائرپذیر، معابر اصلی و معابر سطح شهر، اظهار کرد: در جلسه صحن علنی اسفند ماه سال گذشته این موضوع مطرح و تصویب شد، از این رو اداره نامگذاری شهرداری مشهد تابلوهای منطقه ثامن و تابلوهای اصلی سطح شهر که زائرین با آن در ارتباط هستند را مجهز به ترجمه عربی و انگلیسی کرده است.

سرپرست سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد بیان کرد: مطابق این مصوبه کلیه زائرین عرب‌زبان و سایر آنان با استفاده از ترجمه انگلیسی و عربی تابلوهای سطح شهر می توانند معبر را شناسایی و وارد مکان‌های تفریحی، زیارتی و گردشگری شوند.

وی در خصوص شکایات انجام شده در رابطه با پلاک‌گذاری منازل موجود در منطقه محله پنجتن نیز، افزود: برای این پلاک‌ها با شهرداری منطقه ۴ به توافقاتی رسیده‌ایم، در این منطقه حدود ۶ هزار پلاک نیاز دارد و تاکنون ۲ هزار پلاک این منطقه فراهم و نصب شده است.

منتظری تاکید کرد: طبق هماهنگی انجام شده با این منطقه بنا براین شد مابقی پلاک‌ها را نیز در بازه زمانی ۶ ماهه آینده آماده و تحویل این منطقه بدهیم.

سرپرست سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با بیان اینکه در مناطق کم‌برخوردار کمبود پلاک بسیاری به‌چشم می‌خورد، تصریح کرد: در این راستا بنا داریم با مساعدت شهرداری مناطق کم‌برخوردار پلاک‌های موردنیاز را تهیه و نصب کنیم.

وی ادامه داد: همچنین از دیگر اقدامات ما در راستای نامگذاری معابر سطح شهر می‌توان به نامگذاری ۴۲ معبر فرعی با حفظ شماره به‌نام بانوان شهید در کمیته نامگذاری اشاره کرد، این نامگذاری به صورت لایحه در جریان تصویب شورای اسلامی شهر قرار دارد و به محض تصویب آن تابلوها در مکان‌های مدنظر نصب می‌شود.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد