شما اینجا هستید

اجتماعی » روزه‌خواری علنی برخورد قانونی در پی دارد
گروه : اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، دادسرای عمومی و انقلاب مشهد اعلام کرد: مراجع انتظامی موظفند در صورت مشاهده هرگونه روزه‌خواری علنی با ارشاد و امر به معروف و نهی از منکر، فرد خاطی را به دادسرای ناحیه مربوط در شهر مشهد معرفی کرده و با سرنشینان خودروهایی که اقدام به روزه‌خواری علنی ‌می‌کنند نیز برخورد کنند.

در اطلاعیه این مرجع قضایی که روز چهارشنبه همزمان با نخستین روز ماه مبارک رمضان منتشر شد، آمده است: اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی و اتاق اصناف نیز با تقویت نظارت بر بازار در ایام ماه رمضان و تشکیل تیم های نظارتی مشترک، به واحدهای صنفی به ویژه صنوف عرضه کننده اغذیه، آب میوه و بستنی نیز رستورانداران، آشپزخانه های توزیع غذا و امثال آن ساعات مجاز فعالیت را ابلاغ کرده و در صورت عدم رعایت مقررات با واحدهای متخلف برخورد خواهند کرد.

دادگستری در ادامه این اطلاعیه، پلیس راهنمایی و رانندگی را با توجه به ترافیک سنگین معابر در آستانه اذان مغرب و افزایش تصادفات و درگیری‌های متعاقب آن، موظف دانسته است تا با حضور فعال در معابر و تقاطع ها و روان سازی ترافیک، تذکرات لازم را به رانندگان اعلام کند تا شاهد کاهش تصادفات باشیم.
همچنین ادارات کل فرودگاه های استان و نیز راه آهن و پایانه های مسافربری خراسان رضوی وظیفه دارند با توجیه کلیه واحدهای مستقر در محل، تدابیر لازم را در خصوص جلوگیری از هرگونه روزه خواری علنی اتخاذ و اجرا نمایند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه بیان شده ‌است: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم نظارت بیشتر بر مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی، مراکز بهداشت بر روند تولید و عرضه بهداشتی مراکز تهیه و تولید انواع شیرینی، زولبیا و بامیه نظارت جدی کرده و با متخلفان وفق قوانین و مقررات برخورد نمایند.
در پایان اطلاعیه دادگستری آمده ‌است: تمهیدات لازم برای افراد مسافر و یا دارای عذر شرعی از سوی دستگاه‌های مسوول اتخاذ خواهد شد و این افراد نباید به صورت علنی در معابر اصلی شهر و در ملاء عام اقدام به خوردن و آشامیدن کنند.  

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد