شما اینجا هستید

مدیریت شهری » مسجد هفت درب در همان مکان تخریب شده، احداث می‌شود

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، صبح امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی مسجد هفت‌درب، وعده ساخت این مسجد با افزایش مساحت در ۱۸۰ مترمربع با زیربنای ۱۵۰ مترمربع و با ۷ درب ظرف ۳ ماه داده شد.
۲۱ مهرماه سال گذشته مسجد «هفت در» توسط شهرداری منطقه ثامن تخریب شد که واکنش‌های زیادی را به همراه داشت و پرونده‌ای قضایی برای آن تشکیل شد.

مسجد هفت درب ظرف ۳ ماه احداث می‌شود

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد در این مراسم گفت: کمیسیون ماده ۵، در منطقه ثامن با توجه به مطالبات مردمی در این محدوده سعی کرد انتقاداتی که به طرح قبلی مشاور بود، رفع کند.
رضا خواجه‌نائینی افزود: شهرداری نیز به طرح جدید پایبند است، با دستور شهردار و تاکید بر اجرایی شدن سریع مسجد با توجه به دغدغه ساکنین منطقه، در نزدیک‌ترین مکان بنای جدید ساخته می‌شود.

رضا خواجه نایینی با بیان اینکه این مسجد با افزایش مساحت در ۱۸۰ مترمربع با زیربنای ۱۵۰ مترمربع و با ۷ درب ظرف ۳ ماه احداث می‌شود، متذکر شد: دغدغه ما در این دوره مدیریت شهری، برآورد دغدغه‌های مردم است. سعی می‌کنیم هویت مذهبی، ملی و مشهدی در طرح ها دیده شود.

بهره‌برداری از «مسجد هفت در» در عیدقربان

سیدمجتبی منتظری سرپرست سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد هم در این مراسم با بیان اینکه منطقه ثامن نسبت به وسعتش بیشترین تعداد مسجد در مشهد را دارد، اظهار کرد: طرح مسجد با توجه به ویژگی هویتی ۷ درب بودن در کم‌ترین زمان طراحی شد و عید قربان شاهد بهره‌برداری از آن خواهیم بود.

زیباترین تعبیر از اتفاق امروز را شاید بتوان واکنش یک فعال رسانه‌ای دانست؛ هادی ذالکی نوشت: «وقتی مسجد هفت درب شهید شد به بافت منطقه ثامن جانِ دوباره بخشید، تملک اجباری خانه‌های مردم لغو شد، تمام کسانی که دغدغه هویت و مطالبه گری داشتند را دور هم جمع کرد و حالا دوباره بازگشت؛ شهادت و رجعت مسجد هفت درب، معجزه ای بود که در تاریخ ثبت شد.»

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد