شما اینجا هستید

اجتماعی » اعلام شرایط دورکاری در وضعیت قرمز مشهد
گروه : اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مشهد اکنون در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و براساس براساس بخشنامه سازمان اداری و استخدامی و دستورالعمل ارسالی وزارت کشور در شرایط قرمز باید عمل شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مشهد اکنون در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و براساس براساس بخشنامه سازمان اداری و استخدامی و دستورالعمل ارسالی وزارت کشور در شرایط قرمز باید عمل شود.


دکتر مهدی قلیان اول افزود: طرح ابلاغ شده هوشمند است و نیازی به ابلاغ مجدد ندارد.


وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تعداد بستری‌شدگان روزانه در استان به بیش از ۲۰۰ نفر در روز افزایش یافته و تعداد کل بستری شدگان نیز به ۷۵۰ نفر رسیده است و آمار فوت‌شدگان ناشی از کرونا در استان خراسان رضوی ۲ رقمی است.


براساس بخشنامه سازمان اداری و استخدامی و دستورالعمل ارسالی وزارت کشور در مناطق قرمز در دستگاه‌های با خدمات ضروری امکان کاهش ۵۰ درصدی نیروها وجود دارد مشروط به این که خللی در ارائه خدمات ایجاد نشود، در سایر دستگاه‌ها هم حضور یک سومی و دورکاری به صورت دو سوم اعمال‌ می‌شود.


طبق اعلام مسئولان سازمان اداری و استخدامی، شرایط دورکاری کارکنان برای مناطق سه گانه زرد، نارنجی و قرمز طبق دستورالعمل قبلی به صورت درصدی پابرجا است و بالاترین مقام مسئول در دستگاه‌ می‌تواند در رابطه با نحوه حضور کارکنان و دورکاری کامل بر اساس شرایط تصمیم گیری کند.


بر اساس جدیدترین اطلاعات نرم افزار ماسک هم اکنون پنج شهرستان خراسان رضوی قرمز هستند و شهرستانی با شرایط آبی نداریم. ۲۸ شهرستان دیگر استان خراسان رضوی در وضعیت نارنجی یا زرد قرار دارند.

منبع: شهرآرا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد