شما اینجا هستید

اجتماعی » برگزاری اعتکاف ایام‌البیض در مساجد ممنوع است
گروه : اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، رییس اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: برگزاری اعتکاف ایام‌البیض در روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ رجب در مساجد طبق دستورالعمل جدید ستاد ملی کرونا ممنوع است.

علی‌اصغر حسنی گفت: برگزاری اعتکاف ایام‌البیض در روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ رجب در مساجد طبق دستورالعمل جدید ستاد ملی کرونا ممنوع است.

وی خاطر نشان کرد: نظارت بر محل‌های کار و اماکن عمومی همچون گذشته با قوت ادامه دارد و از ابتدای بحران کرونا تاکنون ۵۰۱ هزار و۵۳۱ مکان مورد بازدید قرار گرفته که از این تعداد ۱۲ هزار و ۲۱۰ مورد به مراجع قضائی معرفی شدند، ضمن اینکه در این مدت ۴۶۰۳ مورد پلمب و ۲۰ هزار و۶۳۵ اخطار صادره داشته‌ایم.

حسنی اضافه کرد: در ۸ ماه اخیر تعداد ۴۳ هزار و ۷۸۰ بازدید مشترک با همکاری سازمان‌ها، ادارات، اتحادیه‌ها و اماکن داشتیم، ضمن اینکه تعداد ۱۶۳ هزار و ۹۶۱ بازید هم در قالب طرح شهید سلیمانی که از نیمه دوم آبان امسال آغاز شد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، بسیج، جمعیت هلال احمر، ممیزان دفاتر خدمات سلامت و ادارات و سازمان‌ها صورت پذیرفته است و خروجی آن صدور ۶۹۲۲ اخطار، ۱۴۲۶ پلمب و ۱۷۳۴ ضدعفونی و گندزدایی منزل دارای بیمار و فوتی کرونایی بوده است.

رئیس اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه با همکاری مجموعه‌های مختلف، طرح نظارت ویژه که از تابستان امسال آغاز شده با قوت تمام در حال اجرا است، خاطرنشان کرد: در بحث بازدیدهای مشترک که از ۱۹ تیر ماه امسال آغاز شده تاکنون صدور ۸۳۷۰ اخطار و ۱۶۳۱ مورد پلمب را داشتیم، ضمن اینکه در ۲۹ هزارو ۵۷۰ مورد و معادل ۶۷.۵ درصد بازدیدها رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به‌خوبی مشاهده شد و در اینجا از تمامی کسانی که در بحث سلامت جامعه احساس مسئولیت دارند و با خادمان خود در حوزه سلامت همکاری دارند تقدیر و تشکر می‌‎کنیم.

حسنی ضمن اعلام ممنوعیت برگزاری اعتکاف ماه رجب در مساجد، تصریح کرد: برگزاری اعتکاف ایام‌البیض در روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ رجب در مساجد طبق دستورالعمل جدید ستاد ملی کرونا ممنوع بوده و متأسفانه همانند سال گذشته این آئین باشکوه را نداریم، اما بی‌شک هیچ‌چیز مهمتر از حفظ سلامت معتکفان نیست، شایان ذکر است که نظارت‌ها در این خصوص با همکاری اوقاف و امور خیریه، امور مساجد و سازمان تبلیغات اسلامی در حال انجام است.

وی بیان کرد: مراسم معنوی اعتکاف فرصتی ویژه برای خودسازی است که همه‌ساله با حضور پرشور اقشار مختلف مردم به‌ویژه جوانان برگزار می‌شد، اما متأسفانه مدت دو سال است که به‌دلیل شرایط بحرانی کرونایی امکان برگزاری این برنامه وجود ندارد و امیدواریم که با ریشه‌کنی ویروس منحوس کرونا در سال آینده شاهد برپایی باشکوه اعتکاف ایام‌البیض همانند سال‌های گذشته باشیم.

منبع: مهر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد