شما اینجا هستید

مدیریت شهری » عملیات اجرایی ساخت ١٢ طرح در حاشیه شهر مشهد آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد به نقل از ایرنا، عملیات اجرایی ساخت ١٢ طرح شهری در شهرکهای شهید رجایی و شهید باهنر مشهد با ۲۴ هزار میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.

شهردار مشهد روز پنجشنبه در مراسمی که به همین مناسبت برگزار شد گفت: در شورای تامین استان با مدیریت موضوع و هماهنگی دستگاه ها توسط مدیرکل اطلاعات استان، تفاهم نامه‌ای بین آستان قدس رضوی، دولت، شهرداری مشهد و سایر عناصر تصمیمگیر منعقد و مقرر شد به صورت ویژه در شهرکهای شهیدان رجایی و باهنر پروژه های مهمی اجرا شود و نتیجه این تفاهم نامه در ١٠ ماه آینده قابل رویت است.

محمد رضا کلایی افزود: خارج کردن شهرکهای شهیدان رجایی و باهنر از بن بست، ایجاد پل روی راه آهن و اتصال دو سمت راه آهن به یکدیگر، ایجاد مرکز درمانی و کتابخانه در محدوده این دو شهرک، ایجاد بوستان پنج هکتاری و بوستانهای محلی، اختصاص زمین برای ساخت واحدهای مسکونی و آزادسازی فضاهای عمومی شهری از جمله پروژه های درنظر گرفته شده در این منطقه است.

وی اضافه کرد: به طور قطع این طرح از بزرگترین اقدامات مدیریت شهری در ۴٠ سال گذشته خواهد بود.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی نیز در این مراسم گفت: شعار “یک حاشیه کمتر؛ صدها فرصت بیشتر”  زندگی پربرکت تری برای مردم حاشیه شهر به همراه داشته است.

مصطفی خاکسار افزود: اگر همدلی بین دستگاه ها وجود نمی داشت اجرای این طرح بزرگ و ساماندهی این مناطق ممکن نبود.

وی ادامه داد: آستان قدس رضوی نیز طبق فرمان رهبری مبنی بر ارائه خدمات به مجاوران به طور جدی در اندیشه عملیاتی کردن این فرمان است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: بر اساس این فرمان تصمیم جدی این آستان، همراهی عملیاتی با سایر دستگاهها و استفاده از سرمایه در جریان اجرای اقدامات جدی برای تحقق این فرمان است.

خاکسار افزود: امروز نیز با همدلی، این پروژه ها عملیاتی می شوند و تلاش می شود هر کجا احساس نیاز باشد آستان قدس رضوی هم حضور یابد و البته همراهی مردم نیز در کنار همت مسوولان در اجرا مهم است و امیدواریم این پروژه ها مقدمه‌ای برای طرحهای بعدی باشد.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: ایده این طرح در ماه رمضان در دیدار اعضای شورای شهر با تولیت آستان قدس رضوی مطرح شد.

محمدرضا حیدری افزود: این گونه تفاهم کردنها سخت است و همدلی و همراهی موجود در استان قابل قدردانی است.

وی ادامه داد: حاشیه نشینی واقعیتی در مشهد است اما مهم نوع برخورد با حاشیه نشینی است و تلاش شهرداری این بوده است که سرانه خدمات را در این مناطق با سطح شهر برابر کند اما موانعی وجود داشت.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: تا کنون تلاشهای امدادی در این مناطق انجام می شد اما امروز کاری بنیادی برای ساماندهی حاشیه شهر رقم خورد و هدف شورای پنجم نیز اجرای پروژه های توسعه محور در مناطق حاشیه شهر بوده و هست.

حیدری افزود: اجرای پروژه های بنیادی منجر به توانمندسازی ساکنان می شود و تحرک توسعه را ایجاد می کند، ٢ هزار میلیارد ریال نیز در قالب مشوقها برای ساماندهی این مناطق اختصاص یافته است.

وی ابراز امیدواری کرد که با عملیاتی شدن این پروژه ها شاهد اصلاح بافت های فرسوده و حاشیه شهر باشیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد