رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
  • کد خبر : ۵۲۱۷۶
  • چاپ خبر : تهدید موج سوم کرونا در خراسان رضوی
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

تهدید موج سوم کرونا در خراسان رضوی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد به نقل از ایرنا، رئیس کارگروه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: موج سوم شیوع ویروس همه‌گیر کرونا هم‌اینک در برخی مناطق کشور خود را نشان داده لذا خطر بروز آن استان خراسان رضوی را هم تهدید می‌کند.

دکتر حمیدرضا رحیمی افزود: روند کنونی ابتلا به ویروس کرونا برای بیماران سرپایی و بستری در خراسان رضوی ثابت با نوسان جزیی است.

وی ادامه داد: بر این اساس خراسان رضوی به لحاظ شیوع ویروس همه‌گیر کرونا همچنان در “وضعیت قرمز” قرار دارد لذا عموم مردم می‌بایست تمامی موارد بهداشتی پیشگیرانه را بطور جدی و کامل رعایت کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: روزانه تا ۸۰ بیمار جدید کووید ۱۹ در مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه در خراسان رضوی بستری می‌شوند.

وی افزود: علاوه بر این روزانه بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ بیمار سرپایی مبتلا به ویروس کرونا نیز در شهرستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خراسان رضوی ثبت می‌شود.

دکتر رحیمی هشدار داد: با چنین وضعیتی اگر مردم شرایط را عادی تلقی کرده و در رعایت اقدامات پیشگیرانه و دستورات بهداشتی کوتاهی کنند، شیوع ویروس همه‌گیر کرونا دوباره در خراسان رضوی تشدید خواهد شد.

وی گفت: از یکایک شهروندان خراسانی تقاضا داریم برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا همچنان پروتکل‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک صورت، فاصله‌گذاری فیزیکی در اجتماع، شستن دستها و موازین بهداشتی را بطور دقیق و جامع رعایت کنند.

۸۰ درصد جمعیت شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند. بقیه جمعیت این استان در قالب ۱۷ شهرستان زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور هستند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۴۱۰ هزار و ۳۳۴ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۲۳ هزار و ۶۳۲ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۳۵۲ هزار و ۱۹ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

“پاندمی کرونا” تاکنون در سطح جهان ۲۹ میلیون و ۷۹۱ هزار و ۲۶۴ نفر را بیمار کرده و جان ۹۴۰ هزار و ۵۱۵ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. ۲۱ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۱۸۱ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در سطح جهان، تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با شش میلیون و ۷۹۰ هزار و ۷۷۶ بیمار کووید ۱۹ و ۲۰۰ هزار و ۴۲۷ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان و جانباختگان پاندمی کرونا جایگاه یازدهم را در میان کشورهای جهان دارد.

اخبار مرتبط