شما اینجا هستید

تیتر دوم » بازگشایی سالن های تئاتر و سینما در خراسان رضوی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد به نقل از ایرنا،  معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: با توجه به مصوبه جدید ستاد استانی مقابله با کرونا، سالنهای تئاتر و سینمای خراسان رضوی مشروط به رعایت پروتکلهای بهداشتی از امروز ۱۶ شهریور ماه می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

محمدرضا محمدی افزود: این مهم بر اساس تقاضای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و با توجه به مصوبات جدید ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا محقق شده است.

وی ادامه داد: بر اساس این مصوبه مدیران سینماها و سالنهای تئاتر در خراسان رضوی می‌توانند به صورت اختیاری و با رعایت دقیق و سختگیرانه دستورالعملهای بهداشتی از امروز نسبت به بازگشایی این مکانهای فرهنگی در سطح استان اقدام کنند.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مسوولیت رعایت ضوابط بهداشتی بطور مستقیم بر عهده مدیران سالنهای سینما و تئاتراست. همچنین ماموران بهداشت و همکاران اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی طی مراحل مختلف نسبت به بازدید ادواری از این مکانها اقدام می‌کنند.

وی افزود: بازگشایی سالنهای سینما در حالی است که فیلم قابل توجهی آماده اکران بر پرده سینماها نیست و پیش از این فیلمهای خوب در فضای مجازی اکران شده لذا مردم آنها را دیده و باید منتظر ماند تا شورای تهیه‌کنندگان فیلمهای سینمایی موارد جدید ارایه ‌دهد.

محمدی ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به ایام محرم و صفر به نظر می‌رسد استقبال زیادی از فیلمهای سینمایی نشود و صاحبان سالنهای سینما و تئاتر با توجه به اختیاری بودن بازگشایی، رغبت زیادی به فعالیت نشان ندهند.

وی گفت: پیش از این نیز که یکبار ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا بازگشایی سالنهای سینما را به تصویب رساند، برخی از صاحبان سالنهای سینما در مشهد فیلمی اکران نکردند و به تعطیلی ادامه دادند.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: پس از بازگشایی سالنهای تئاتر استان اوایل تیر ماه گذشته در پی تعطیلی افزون بر ۹۰ روز به جز یک مورد اجرای تئاتر در “سالن تئاتر مستقل” مشهد هیچ تقاضای دیگری برای اجرای تئاتر در سایر سالنهای مشهد از سوی گروههای نمایشی درخواست نشد.

۵۶ سالن سینما و ۱۲ سالن تئاتر در استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی وجود دارد.

سالنهای سینما و تئاتر از ۱۲ اسفند پارسال به مدت ۹۹ روز بخاطر شیوع ویروس همه‌گیر کرونا تعطیل شدند. یکم تیر ماه گذشته این سالنها برای مدتی کوتاهی بازگشایی شدند اما دوباره فعالیت آنها متوقف شد تا امروز ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ که دوباره مجاز به بازگشایی شده‌اند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد