رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۹
  • کد خبر : ۵۱۸۲۶
  • چاپ خبر : افزایش قیمت لبنیات غیرمجاز است
کارشناس بازرسی سازمان صمت خراسان رضوی

افزایش قیمت لبنیات غیرمجاز است

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کارشناس بازرسی سازمان صمت خراسان رضوی گفت:تولیدکنندگان لبنیات بدون داشتن مجوز، قیمت محصولات خود را افزایش دادند.

محمد اخوان، کارشناس بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: بیش از یک ماه گذشته مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور به دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان حمایت از مصرف کننده ابلاغ شد و ما در سازمان صمت مکلف بر نظارت به قیمت‌های اجناسی شدیم که قیمت مصوب دارند.

او افزود: در همین راستا همکاران من در بازرسی سازمان صمت، بر اساس بازدیدهای میدانی خود، شاهد بودند که اکثر کالاها قیمت مصوب آن اجرایی می‌شود، اما پس از ۱۰ روز قیمت شیر خام افزایش یافت با این وجود قیمت مصوب لبنیات تغییری پیدا نکرد، اما تولیدکنندگان محصولات لبنی به دلیل اینکه قیمت شیر خام افزایش یافته است مجبور به بالا بردن قیمت محصولاتی شده است که قیمت مصوب ندارند.

کارشناس بازرسی سازمان صمت خراسان رضوی ادامه داد: تولیدکنندگان محصولات لبنی در چند هفته گذشته محصولاتی که قیمت مصوب ندارند را بیشتر تولید کرده و با قیمت بالاتری به فروش رسانده‌اند درحالیکه تولیدکنندگان لبنیات مجوز افزایش قیمت‌ها را نداشتند در همین خصوص گزارشی تهیه شد و به سازمان حمایت از مصرف کننده و تعزیرات حکومتی ارسال شد.

اخوان بیان کرد: برای اصلاح قیمت لبنیات نمی‌توان به صورت استانی عمل کرد، زیرا این افزایش قیمت در سراسر کشور رخ داده است و باید به صورت کشوری این موضوع حل شود، اما با این وجود اکیپ‌های نظارتی ما سرکشی‌های مداومی از دامداری‌های سطح استان دارند و با دامداری‌هایی که شیر خام خود را گران‌تر از قیمت مصوب به فروش می‌رسانند برخورد جدی می‌شود.

اخبار مرتبط