رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
  • کد خبر : ۵۱۸۱۷
  • چاپ خبر : ممنوعیت راه‌اندازی دسته‌های عزاداری در ماه محرم و صفر در مشهد
رئیس گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

ممنوعیت راه‌اندازی دسته‌های عزاداری در ماه محرم و صفر در مشهد

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد به نقل از وبدا، رئیس گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: راه اندازی دسته‌های عزاداری در سطح شهر ممنوع و اقامه عزا برای حضرت سیدالشهدا (ع) تنها در اماکنی که مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی داشته باشند، مجاز است.

محمد باباخانی با اشاره به اینکه اعمال نظارت بر عملیاتی شدن دستورالعمل‌های بهداشتی برعهده سازمان تبلیغات اسلامی است، عنوان کرد: نحوه برگزاری مراسم عزاداری براساس شرایط روند شیوع بیماری در شهرهای مختلف مشخص می‌شود.

رییس گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: مراسم عزاداری در فضای باز با حداقل فاصله دو متر، با کمترین تجمع و حداکثر در دو ساعت انجام خواهد شد، علاوه براین استفاده از طبل و سنج نیز ممنوع شده، زنجیرزنی نیز فقط با زنجیر شخصی مجاز است و عزاداران اجازه تعویض زنجیر ندارند.

 وی خاطرنشان کرد: تمام عزاداران حسینی باید ماسک داشته باشند و تا انتهای مراسم باید این مهم را رعایت کنند، هرگونه پذیرایی و توزیع نذورات و برپایی ایستگاه‌های صلواتی ممنوع است و اقامه نماز نیز حداکثر یک ساعت با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و موارد بهداشتی باید باشد.

باباخانی تصریح کرد: افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای بهتر است در مراسم عزاداری سیدالشهداء(ع) حضور پیدا نکنند و ارادت خود را در منزل نشان دهند.

رییس گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: هرگونه مراسم عزاداری در اماکنی که از سوی سازمان تبلیغات اسلامی مجوز داشته باشند برگزار خواهد شد، همچنین نذورات فقط به صورت مواد خشک و خام انجام می‌شود و اگر فردی نذر غذای کامل داشته باشد در محیط مجوز‌دار از معاونت بهداشتی می‌تواند اقدام به طبخ غذا، بسته بندی و توزیع بین مردم کند.

اخبار مرتبط