رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۰
  • کد خبر : ۵۱۷۰۱
  • چاپ خبر : مراسم دعای عرفه در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی

مراسم دعای عرفه در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: روز نهم مرداد ماه همزمان با نهم ذی‌الحجه و روز عرفه، مراسم پرفیض قرائت دعای عرفه در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد افزود: این مراسم با مرکزیت صحن جامع حرم مطهر رضوی و از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه عصر به مدت سه ساعت برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در این روز به مناسبت شهادت حضرت مسلم بن عقیل و هانی بن عروه در حرم مطهر مراسم روضه‌خوانی هم برگزار می‌شود و این برنامه‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و زیر نظر کارشناسان با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: زائران به منظور رعایت مسائل بهداشتی با خود کتب ادعیه، جانماز، چادر نماز و ماسک همراه داشته باشند البته در ورودی‌های حرم مطهر ماسک، کیسه نایلون و مواد ضدعفونی کننده دست در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

گنابادی نژاد افزود: روز عرفه از ایام مهم اسلام است و حق تعالی بندگانش را به عبادت در این روز فراخوانده و سفره‌های جود و احسان خود را برای آنها گسترده و شیطان در این روز تحقیر و رانده شده و خشمناک است.

اخبار مرتبط