رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
  • کد خبر : ۵۱۵۹۱
  • چاپ خبر : ۲۵۰ پرستار در مشهد تا کنون به کرونا مبتلا شده‌اند
کادر درمانی در خط مقدم نبرد با کرونا

۲۵۰ پرستار در مشهد تا کنون به کرونا مبتلا شده‌اند

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد به نقل از ایرنا، رییس هیات مدیره نظام پرستاری مشهد و شهرستان‌های تابعه عنوان کرد: تمام پرستارانی که حین خدمت در بیمارستان‌های این شهر به بیماری کرونا مبتلا شده بودند بهبود یافته‌اند و یا در حال درمان هستند.

محسن گچپزا، افزود: برخی از پرستاران مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده و شرایط سختی را سپری کرده‌اند اما خوشبختانه تاکنون هیچ مورد فوتی از پرستاران شاغل در مراکز درمانی ویژه کرونا در مشهد نداشته‌ایم.

وی، ادامه داد: بیشتر  این پرستاران در بیمارستان‌های ویژه درمان بیماران کرونایی شامل بیمارستان‌های شریعتی، امام رضا (ع) و اکبر مشغول فعالیت بودند که حین خدمت به کرونا مبتلا شدند.

رییس هیات مدیره نظام پرستاری مشهد و شهرستان‌های تابعه، تعداد کادر پرستاری عضو این نظام پرستاری را در شهرستان‌های مشهد، کلات، چناران و فریمان ۱۱ هزار نفر عنوان کرد.

هم اکنون بیش از ۱۳ هزار نفر در کادر پرستاری مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعم از خصوصی و دولتی فعالیت می کنند. بانوان بیش از ۶۵ درصد پرستاران شاغل در بیمارستان‌های مشهد را تشکیل می‌دهند.

حدود ۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در ۱۷ شهرستان، زیر پوشش خدمات بهداشت و درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور هستند.

بر اساس آخرین آمار رسمی، تاکنون ۲۴۰ هزار و ۴۳۸ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۳ تن در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و  ۵۷۱ تن رسیده است.

همچنین تاکنون ۲۰۱ هزار و ۳۳۰ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط