شما اینجا هستید

فرهنگی » تفاهم‌نامه آستان قدس با وزارت فرهنگ و ارشاد وارد مرحله اجرایی شد
گروه : فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، قائم مقام اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی، هنری، سینمایی، قرآنی و دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستان قدس رضوی وارد مرحله اجرایی شده است.

یوسف امینی افزود: این تفاهم‌نامه در راستای توسعه فرهنگ رضوی و هم‌افزایی بین دستگاهی دی ماه پارسال در قالب ۲۲ بند طی مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تولیت آستان قدس رضوی امضا شده بود.

وی ادامه داد: بر اساس تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی، هنری، سینمایی، قرآنی و دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستان قدس رضوی اعتبار تخصیص یافته توسط آستان قدس رضوی بیشتر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. بودجه این تفاهم‌نامه صد در صد از منابع ملی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین می‌شود لذا هیچ رقمی از منابع مالی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به این موضوع اختصاص ندارد.

قائم مقام اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت؛ البته با اجرای برخی از مفاد تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی، هنری، سینمایی، قرآنی و دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستان قدس رضوی در مشهد، از این طریق بودجه ملی در خراسان رضوی جذب می‌شود.

وی افزود: هفته پیش نشست کارگروه پیگیری تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی، هنری، سینمایی، قرآنی و دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستان قدس رضوی با حضور رییس سازمان سینمایی، رییس سازمان علمی فرهنگی آستان قدس رضوی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و نمایندگان ۲۲ کارگروه بندهای تفاهم‌نامه در تهران برگزار شد.

امینی ادامه داد: اختصاص اعتبار به فعالیتهای انجام شده در چارچوب تفاهم‌نامه بر اساس بررسیهای کارشناسیو مصوبات این کارگروهها است.

“گسترش فرهنگ و معارف اهل بیت(ع) در سطح ملی و بین‌المللی، استفاده از ظرفیت عظیم معنوی مضجع شریف امام رضا(ع) و امکانات آستان قدس رضوی و ارتقای فرهنگ زیارت و مشارکت در اجرای طرحهای موثر و ماندگار فرهنگی، علمی و اجتماعی” از اهداف تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی، هنری، سینمایی، قرآنی و دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستان قدس رضوی است.

همچنین “همکاری و همیاری در زمینه تبلیغ و ترویج معارف قرآنی و سیره اهل بیت (ع) به ویژه حضرت امام رضا(ع)، فرهنگ زیارت و آرمانها و گفتمان انقلاب در سطح ملی و بین‌المللی، همکاری و تعامل در راستای الگوسازی، کادرسازی و شبکه‌سازی در حوزه‌های تخصصی فرهنگی با رویکرد دینی و انقلابی، همکاری و هم‌افزایی در زمینه‌های فرهنگی و تبلیغی در سطح کشور، استفاده از تولیدات فرهنگی و هنری طرفین با حفظ حقوق مادی و معنوی، همکاری و مشارکت در تولید آثار هنری، سینمایی و تلویزیونی در راستای ترویج فرهنگ و سیره رضوی و همچنین مشارکت در تدوین و نشر نمایشنامه‌های مذهبی و مضامین رضوی” از دیگر بخشهای تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی، هنری، سینمایی، قرآنی و دینی بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستان قدس رضوی هستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد