شما اینجا هستید

فرهنگی » خدمت گزار مردم مظلوم و محروم حاشیه شهر مشهد هستیم

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد به نقل از خبرگزاری بسیج، فرمانده حوزه ۲ سپاه ناحیه حر مشهد گفت: با اجرای رزماش کمک مومنانه خدمت گزار مردم مظلوم و محروم حاشیه شهر مشهد هستیم.

پاسدار محمدی گفت: خدا را شاکریم که لباس سبز خدمت که منتسب به حضرت سیدالشهدا علیه السلام است را به ما ارزانی داشت تا بتوانیم در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای (مدظله العالی) مبنی بر اجرای رزمایش با شکوه کمک مومنانه خدمت گزار مردم مظلوم و محروم حاشیه شهر مشهد باشیم، عزیزانی که به گفته رهبر کبیر انقلاب پابرهنه‌های انقلاب و نظام هستند و به مصداق آیه شریفه ««وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّه وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ»» وارثان زمین خواهند بود.

فرمانده حوزه ۲ سپاه ناحیه حر مشهد افزود: حوزه ۲ سپاه ناحیه حر مشهد در راستای کمک به وضعیت معیشتی مردم مومن و انقلابی محدوده خود، با حضور در منازل معسرین و دلجویی آنان و پیگیری وضعیت معیشتی آنها، نسبت به تسویه حساب و یا خرید مایحتاج روزانه از فروشگاه‌های محدوده با حضور سرپرستان خانواده اقدام نموده و تاکنون خانواده‌های زیادی از این انفاق بهره‌مند و مورد تفقد خیرین بسیجی نیز واقع شده اند.

وی در ادامه گفت: از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی ویژه نیازمندان و از کار افتادگان کرونا توسط پایگاه‌های مقاومت بسیج این حوزه و با همکاری خیرین توزیع شده و این اقدام نیز در راستای رزمایش مواسات و همدلی ادامه دارد.

پاسدار محمدی ادامه داد: جهادگران و بسیجیان این حوزه جهت کمک به پیشگیری ویروس کرونا فعالیت‌های جهادی دیگری از قبیل؛ توجیه و آموزش مردم در جهت مقابله با این ویروس در سطح محلات، ضدعفونی و گندزدایی شبانه معابر، احداث چند ایستگاه سلامت در سطح محدوده استحفاظی جهت غربالگری، تست تب سنجی و سنجش میزان اکسیژن خون عامه مردم نیز انجام داده اند.

فرمانده حوزه ۲ سپاه ناحیه حر مشهد در پایان گفت: امید است این خدمات کوچک لبخند رضایت را بر چهره، ولی امر مسلمین نقش بندد و با توجه به خطبه ۲۸ نهج البلاغه که امیرمومنان امام علی (ع) میفرمایند:”آگاه باشید هم اکنون در روزگار آرزوهایید، که مرگ را در پى دارد، پس هر کس در ایّام آرزوها، پیش از فرا رسیدن مرگ، عمل نیکو انجام دهد، بهرمند خواهد شد و مرگ او را زیانى نمى رساند. ” باشد که رستگار شویم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد