شما اینجا هستید

اجتماعی » ابتلا ۷ مشهدی به کرونا

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، حمیدرضا رحیمی اظهار کرد: آمار فعلی افرادی که تحت نظارت حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بستری هستند به ۲۰۶ نفر افزایش یافت. از این تعداد، ۹ نفر در نیشابور، سه نفر در سبزوار و هفت نفر در مشهد دارای علائم مثبت بیماری کرونا هستند.

سخنگوی ستاد کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا گفت: با سپاه امام رضا (ع) صحبت شده است تا در صورت نیاز بیمارستان صحرایی خود را در باغ و حیاط بیمارستان شریعتی مشهد، مستقر کند.

وی همچنین بیان کرد: تمامی پرسنل دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حالت آماده باش هستند. همچنین به تازگی تعدادی ماسک به دست دانشگاه علوم پزشکی مشهد رسیده است، همچنین معاونت سازمان غذا و دارو، شرکت‌های پخشی را معرفی کرده تا دانشگاه علوم پزشکی بتواند برای خرید یا تهیه ماسک به آن‌ها مراجعه کرد.

رحیمی در ادامه افزود: خود مراقبتی در منزل، بهترین روش و راهکاری است که فرد می‌تواند برای مراقبت از خود، در صورت عدم آگاهی از مثبت بودن بیماری، نسبت به خود داشته باشد؛ لذا در شهر مشهد، تا ۵۰۰ تخت برای نگهداری و درمان بیماران کرونا در نظر گرفته شده است.

سخنگوی ستاد کنترل و پیشگیری از کرونا در خراسان رضوی همچنین گفت: با نیرو‌های مسلح مانند ارتش، نیروی انتظامی و سپاه، صحبت شده است و در صورت نیاز می‌توان از پتانسیل و ظرفیت این ارگان‌ها استفاده کرد، به عنوان مثال بیمارستان‌های امام حسین (ع) و امام سجاد (ع) سپاه، در صورت پیشرفت بیماری و برای استفاده در آینده، در نظر گرفته شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد