شما اینجا هستید

مدیریت شهری » شهرداری مشهد خدمات غیرحضوری ارائه می‌دهد

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: به منظور کاهش تردد شهروندان و پیشگیری از شیوع کرونا بستر استفاده از خدمات غیرحضوری شهرداری فراهم شده است.

شهریار آل شیخ افزود: یکی از راهکارهای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کاهش حضور در اماکن عمومی است و شهروندان برای حفظ سلامت خود و دیگران باید از خدمات غیرحضوری استفاده کنند.

وی ادامه داد: هم اکنون در مناطق هشت و ۱۲ شهرداری مشهد تمامی خدمات به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود و در سایر مناطق نیز به دنبال تحقق این مهم و ایجاد این بستر هستیم.

وی گفت: همچنین شهروندان از طریق نرم‌افزارهای موبایلی شهری و سامانه میز خدمت می‌توانند از سامانه‌های شهرداری خدمات مورد نظر را به صورت غیرحضوری دریافت کنند و زمینه انتقال وجه و پرداخت آن نیز در بستر “اپ جامع شهروندی” فراهم شده‌ است.

معاون برنامه‌ریزی شهرداری مشهد افزود: در ناوگان حمل و نقل عمومی نیز امکان پرداخت الکترونیکی و انجام شارژ فراهم شده و شهروندان به راحتی می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

آل‌شیخ ادامه داد: همچنین با توجه به فرارسیدن هفته درختکاری برای جلوگیری از مراجعه حضوری شهروندان برای دریافت نهال، ثبت نام توزیع نهال رایگان به شهروندان در هفته درختکاری از طریق اپلیکیشن “شهر من” انجام می‌شود.

وی گفت: کاربران برای ثبت  درخواست نهال در اپلیکشین شهر من باید وارد سرویس مربوطه شده و با پرکردن مشخصات درخواستی اقدام به ثبت نام کنند، در این سرویس امکان مشاهده زمان و مکان های توزیع نهال برای شهروندان فراهم‌ شده‌ است.

بر اساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۹۱ نفر از شهروندان مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در مناطق زیرپوشش این دانشگاه در خراسان رضوی تاکنون برای تشخیص دقیق نوع بیماری مورد آزمایش تخصصی قرار گرفته‌ و از این میان فقط دو نفر بر اساس نتایج آزمایش تخصصی، مبتلا به ویروس کرونا شناخته شده‌اند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد