رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
  • کد خبر : ۴۹۷۵۳
  • چاپ خبر : خراسان رضوی ۱۰ درجه گرم تر می شود
کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی

خراسان رضوی ۱۰ درجه گرم تر می شود

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، روند افزایشی دما در مناطق مختلف استان خراسان رضوی از روز چهارشنبه آغاز شده و تا روز جمعه بیش از ۱۰ درجه افزایش می‌یابد.
زهرا آهنگرزاده کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی  گفت: بیشینه دمای امروز مشهد هفت درجه سلسیوس پیش‌بینی شده که نسبت به دیروز چهار درجه افزایش دارد و تا روز جمعه هفته جاری به ۱۴ درجه می‌رسد.
وی افزود: کمینه دمای مشهد نیز برای امشب ۲ درجه زیر صفر پیش‌بینی شده که نسبت به شب گذشته ۲ درجه کاهش خواهد داشت و تا پایان هفته جاری نیز نوسان یک تا دو درجه‌ای دارد.
وی ادامه داد: بارندگی شب گذشته در ۹ شهرستان خراسان رضوی شامل سرخس، قوچان، مشهد، تربت‌جام، درگز، فریمان، جغتای، تایباد و کلات گزارش شده که بیشترین بارندگی با حدود سه میلیمتر در سرخس بوده است.
وی گفت: پدیده غالب جوی در خراسان رضوی برای امروز، وزش باد شدید به ویژه در جنوب استان پیش‌بینی شده و در این مدت پدیده مه‌گرفتگی و کاهش دید در مناطق سردسیر و کوهستانی استان رخ خواهد داد.
قوچان با کمینه دمای ۹ درجه زیر صفر و گناباد با بیشینه دمای ۱۷ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستان‌های خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.
بیشترین شدت وزش باد در شهرستان سبزوار با سرعت ۶۵ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

اخبار مرتبط