شما اینجا هستید

شهروند خبرنگار » «اپ شهروندی» وسیله‌ای برای پرداخت‌های الکترونیک

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد به اقدامات شهرداری مشهد درحوزه شهر هوشمند و کسب و کارهای فن آورانه اشاره کرد و گفت: در این راستا مرکز نوآوری شهری راه اندازی و درحال حاضرسه شتاب دهنده در این مرکز فعالیت دارند ودر کنار این مرکز کارخانه نوآوری نیزدرآینده ای نزدیک راه اندازی خواهد شد.

شهریار آل شیخ گفت: همچنین درحوزه شهرهوشمند نیز «اپ شهروندی» تهیه شده که درآن کیف پول شهروندی برای پرداخت‌های الکترونیک استفاده از حمل ونقل عمومی،پارکینگ وسایرموارد درنظرگرفته شده است.

وی افزود: این اپ قابلیت به اشتراک گذاشتن خدمات با سایر شهرداری‌ها و حتی سایر ارگان‌ها را دارد که دراین زمینه تفاهم‌هایی با شهرداری تهران و اصفهان انجام شده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در خصوص راه اندازی سامانه فاش درشهرداری مشهد اظهار کرد: در راستای شفافیت و نظارت مردم برعملکرد مدیریت شهری سامانه فاش راه اندازی و قرادادها با رقم و اعضای هیئت مدیره شرکت ها در آن بارگزاری و به دنبال آن اطلاعات سفرهای خارجی مدیران شهری نیزبرای اطلاع مردم درسامانه گذاشته شد که مورد استقبال مردم ورسانه ها قرارگرفت.

آل شیخ گفت: در حوزه مبارزه با فساد وسوت زنی نیز با مصوبه شورای شهرمشوق‌هایی برای افرادی که فساد مالی را درشهرداری اعلام کنند درنظرگرفته شده و درکنار آن مکانیزم کنترل زمان برای پاسخگویی به مردم به عنوان شاخصی برای ارزیابی عملکرد مناطق اجرایی شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد