شما اینجا هستید

شهروند خبرنگار » عضویت ۳۸ هزار شهروند در قرائت‌خانه‌های شهرداری مشهد

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، رضا دانایی گفت: ۱۰ قرائت‌خانه توسط شهرداری مشهد با هدف اجتماعی شدن مطالعه در جامعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در مناطق ۱۳گانه به ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار ایجاد شده است.
وی با اشاره به اینکه قرائت‌خانه مکانی است که در سطحی محدودتر از کتابخانه‌ها به لحاظ ارائه خدمات به شهروندان و به دلیل دسترسی راحت‌تر در سطح شهر راه‌اندازی شده است، افزود: در این مناطق می‌توان به نیازهای علمی و مطالعاتی عموم افراد جامعه اعم از دانش آموزان، جوانان و سایر شهروندان پاسخ داد.

سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد ادامه داد: قرائت‌خانه‌ها به لحاظ ایجاد محیط امن و آرام برای مطالعه به ویژه در مناطق کم برخوردار دارای اهمیت قابل توجهی است.

دانایی با بیان اینکه هرکدام از این قرائت‌خانه‌ها از منظر فرهنگی و اجتماعی نقش، فعالیت و خدمات مفیدی را ارائه می‌کنند، گفت: در حال حاضر حدود ۴۳ هزار کتاب در قرائت‌خانه‌های شهرداری مشهد موجود است و به طور تقریبی روزانه ۳۴۵ مراجعه در این قرائت‌خانه‌ها ثبت می‌شود. ضمن آنکه این اماکن در طی سال نیز محل برگزاری رویدادهای متنوع اجتماعی و فرهنگی است.
وی با اعلام اینکه نزدیک به ۳۸ هزار نفر از شهروندان در قرائت‌خانه‌های شهرداری عضو هستند، بیان کرد: ترغیب شهروندان به مطالعه کتاب گامی مثبت در عرصه ترویج کتابخوانی و ما در سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد خود را یکی از متولیان امر ترویج کتاب و کتابخوانی می‌دانیم و همواره در تلاش هستیم تا آن را به عنوان اولویت اصلی در برنامه‌های خود قرار دهیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد