شما اینجا هستید

تیتر سوم » جمع آوری پارکینگ های مکانیزه به دلیل ناایمن بودن و قدیمی بودن فناوری آن ها

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد به نقل از قدس، مدیر عامل شرکت ترافیک هوشمند الیت گفت: سامانه پیامکی مشترکان بدهکار به شرکت الیت غیرفعال می‌ شود.

محمدمهدی اسدی افزود: ارسال پیامک تراکنش‌ های مالی مشترکان الیت در زمره خدمات شرکت محسوب می‌ شود بنابراین باید تفاوتی بین مشترکان خوش‌ حساب و بدحساب در بهره‌ مندی از خدمات جانبی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: بر همین اساس تصمیم بر این شد که پیامک مشترکان بدهکار قطع شود؛ به زبان ساده اینکه تا زمانی که مانده شارژ مشترک مثبت باشد از این خدمات بهره‌مند شده و در صورتی که حساب آن‌ ها منفی باشد از فهرست سامانه ارسال پیامکی حذف می‌ شود، با این حال شهروندان مشترک الیت با مراجعه به نرم‌ افزار آپ می‌ توانند از مانده حساب خود مطلع شوند.

اسدی در خصوص اجرای طرح خوداظهاری در یکی از مناطق مشهد هم بیان کرد: بر اساس اعلام قبلی قرار بود از ابتدای مهرماه این طرح در منطقه ۹ مشهد اجرا شود اما به دلیل آماده نبودن سامانه شهرمن اندکی به تأخیر افتاده که با آماده شدن این سامانه در آینده نزدیک شاهد اجرای این طرح خواهیم بود.

با این حال از مدتی پیش تبادل مالی بین پارکبانان و رانندگان در منطقه ۹ حذف شده و شهروندان از طریق سامانه‌ های الکترونیکی اقدام به شارژ حساب خود می‌ کنند.

جمع آوری پارکینگ های مکانیزه

مدیرعامل شرکت الیت در پاسخ به پرسشی درباره تصمیم نهایی مدیریت شهری برای پارکینگ‌ های مکانیزه هم گفت: با توجه به قدیمی بودن فناوری این پارکینگ‌ ها از یک سو و نبود خدمات نگهداری متناسب با آن به ویژه ناایمن بودن این پارکینگ‌ ها مقرر شد تعدادی از این پارکینگ‌ ها جمع‌ آوری شود.

وی افزود: پس از بررسی‌ های صورت گرفته در نهایت با توجه به اعلام آمادگی یک شرکت داخلی برای بازسازی و ایمن‌ سازی یک دستگاه از این پارکینگ‌ های مکانیزه مقرر شد اگر پس از به‌ روزرسانی این دستگاه تأییدیه ایمنی آن هم گرفته شد دو دستگاه دیگر هم به‌ روزرسانی شود.

با این وصف به دلیل وجود نواقص فنی و ناایمن بودن؛ پارکینگ‌ های ابتدای بولوار معلم، مصلی، سناباد، سرشور و شهید کریمی جمع‌ آوری خواهد شد.

وی مبلغ هزینه شده از سوی شهرداری مشهد برای ساخت این پارکینگ‌ ها را در سال‌ های گذشته افزون بر ۱۴۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: هر چند مدیران وقت شهرداری هم تلاش داشتند تا از امکانات به‌ روز در حوزه پارکینگی استفاده کنند اما به دلایل مختلف از جمله ایرادهایی در نحوه نصب دستگاه‌ ها یا جانمایی اشتباه، در حال حاضر این پارکینگ‌ ها ایمنی و کارایی لازم را ندارند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد