رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
  • کد خبر : ۴۷۷۰۹
  • چاپ خبر : در بین نوزادان تازه به دنیا آمده از هر ۱۰۰ نوزاد یکی با ناهنجاری‌ های مادرزادی قلبی و عروقی به دنیا می آیند
افتتاح سومین دوره کنگره جهانی قلب رضوی

در بین نوزادان تازه به دنیا آمده از هر ۱۰۰ نوزاد یکی با ناهنجاری‌ های مادرزادی قلبی و عروقی به دنیا می آیند

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، مدیرعامل بیمارستان رضوی گفت: در بین نوزادان تازه به دنیا آمده از هر ۱۰۰ نوزاد یکی با ناهنجاری‌ های مادرزادی قلبی و عروقی به دنیا می آیند و در طول عمر با مشکلات این بیماری دست به گریبان هستند.

دکتررضا سعیدی امروز درمراسم افتتاح سومین دوره کنگره جهانی قلب رضوی که در بیمارستان رضوی مشهد در حال برگزاری است، اظهار کرد: یک سوم مرگ‌ و میرهای جهان به علت بیماری‌ های قلبی و عروقی است.

وی افزود: امسال ما از حدود ۱۸ کشور ۴۵ مهمان خارجی داریم. باتوجه به میزگردهایی که در این سه روز برگزار می‌شود و اطلاعاتی که اساتید ارائه می‌دهند، امیدواریم که بر غنای علمی این همایش اضافه شود.

رئیس دانشگاه بین‌ المللی امام رضا مشهد بیان کرد: طبق آمارهای سازمان جهانی بهداشت سالانه حدود ۵۰ میلیون مرگ‌ و میر در جهان داریم که از این آمار، ۱۸ میلیون از مرگ‌ و میرها یعنی نزدیک به یک سوم آن ها ناشی از بیماری‌ های قلبی و عروقی است.

در بین نوزادان تازه به دنیا آمده از هر ۱۰۰ نوزاد یکی با ناهنجاری‌ های مادرزادی قلبی و عروقی به دنیا می آیند و در طول عمر با مشکلات این بیماری دست به گریبان هستند.

سعیدی گفت: در گذشته نه چندان دور ما خیلی توانایی در عرصه قلب و عروق نداشته‌ ایم اما اکنون توانایی‌های متخصصان و بیمارستان‌های قلب و عروق کشور آنقدر پیشرفت کرده است که این بیماری قابل درمان، پیش‌بینی و پیش‌گیری است.

وی ادامه داد: از جمله مراکزی که پیشرفت زیادی در این زمینه داشته و خدمات زیادی هم ارائه کرده، بیمارستان رضوی آستان قدس است که با حمایت‌های آستان مقدس توانسته است که در زمینه قلب و عروق فعالیت‌های چشم‌گیری داشته باشد. یکی از اهداف این کنگره‌ها این است که ما فعالیت‌ها و پیشرفت‌های بیشتری را در زمینه قلب و عروق داشته باشیم.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر فریدون نوحی، رییس انجمن قلب ایران اظهار کرد: سومین گردهمایی و کنگره جهانی قلب ایران و اروپا به همت چندین همکاران متخصص در سطوح مختلف قلب و عروق در یک سال گذشته و پشتیبانی دائمی تولیت آستان قدس رضوی برگزار شده است.

وی افزود: انجمن قلب و عروق ایران مفتخر است که با همکاری همراهان دلسوزش مانند دکتر ملکی، دکتر عبدی و… در کنار مسئولین محترم کنگره برگزار شده است.

اخبار مرتبط