رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰
  • کد خبر : ۴۶۶۷۳
  • چاپ خبر : دنیای واقعی کارمندان و مشکلات آن ها
به مناسبت فرا رسیدن روز کارمند

دنیای واقعی کارمندان و مشکلات آن ها

همه ساله در هفته دولت روز ۴ شهریور به روز کارمند اختصاص می یابد و در این روز به منظور تجلیل از کارگزاران دولت جمهوری اسلامی و ارج نهادن به خدمت، با تبیین ملاک های انتخاب، کارمندان نمونه به عنوان نمایندگان خیل عظیم کارکنان نظام در اقصی نقاط کشور، انتخاب و مورد تشویق و تقدیر قرار می گیرند.

روز کارمند بیش از آن که از جهت فرمایشی و شعاری حائز اهمیت باشد فرصتی است مناسب برای تبیین جایگاه و رفع مشکلات کارمندان. از آن جا که کارمندان با دلسوزی و حسن نیت وقت خود را صرف خدمت به مردم و نظام می کنند دولت باید توجه ویژه ای نسبت به آنان مبذول دارد و با طراحی برنامه های صحیح بیشترین استفاده را از این نیروی صادق و زحمتکش جهت پیشبرد اهداف خود ببرد.

طبق آمارهای اعلام شده، ایران چیزی نزدیک به ٢‌میلیون و ٣٢٨‌هزار کارمند دارد که تعداد آن ها در ١۵‌سال گذشته ثابت بوده است. از این میان۱۵۲ هزار کارمند در ۱۰۶ دستگاه دولتی استان خراسان رضوی مشغول به کار هستند. این تعداد حدود ۶.۴ درصد جمعیت کارمندان کشور را تشکیل می دهند. کارمندان دولت در این استان ۱.۷ درصد جمعیت خراسان رضوی و هفت درصد جمعیت شاغلان استان را تشکیل می دهند.

همچنین ۵۲ درصد کارمندان را در خراسان رضوی مردان و ۴۸ درصد آن ها را زنان تشکیل می دهند. ۷۵ درصد این کارمندان استخدام رسمی، ۱۲ درصد پیمانی و ۱۳ درصد قرار دادی هستند. از این تعداد کارمندان استان، ۲۰ درصد دارای مدرک دیپلم و کمتر از آن، ۱۰ درصد دارای مدرک فوق دیپلم، ۵۴ درصد دارای مدرک لیسانس، ۱۴ درصد دارای مدرک فوق لیسانس و دو درصد هم دارای مدرک دکترا هستند و ۵۹ درصد کارکنان دستگاه هایی که اطلاعات تفصیلی خود را در اختیار سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی قرار داده اند کادر آموزشی آموزش و پرورش هستند.

دنیای واقعی کارمندان چگونه است و مشکلات آن ها چیست؟

شاید در نگاه اول شغل کارمندی و پشت میز نشینی کمی شیک به نظر برسد، اما این شغل بیشتر شبیه شغلی است که از درون کارمندان را می  سوزاند و از بیرون مردم را،‌ چرا که دیگر نه از انصاف حرفه  ای خبری است و نه دیگر کارمندان از جایگاه خوبی برخوردارند.

همواره کارمندان باید بیشترین کار را انجام دهند و کمترین سود را ببرند، این قانون نانوشته کارمندی است که از ازل تا ابد وجود دارد، چرا که کارمندان همیشه مجبور بوده اند به علت دریافت حقوق ناچیز و به تبع آن گذران زندگی بسیاری از مسائل را تحمل کنند، ولی دم نزنند.

در سال ‌های اخیر برخی از نوسانات اقتصادی مزید بر علت شده تا زندگی کارمندی سخت تر شود. واقعیت این است که در دولت قبل در مواردی شاهد تورم ۴۰ درصدی بودیم، اما در مقابل حقوق ‌ها۴۰ درصد رشد نکرد و این مساله باعث کاهش قدرت خرید حقوق بگیران از جمله کارمندان شد. هر چند در دولت جدید سعی شده شکاف میان درآمد و هزینه پر شود، اما همچنان راه زیادی برای جبران کسری حقوق کارمندان مانده است.

بدیهی است که کارمندان دولت نیز چون دیگر شاغلان بخش ‌های مختلف، از آینده کاری خود، سیستم بازنشستگی و بیمه و حتی مسائلی چون سالخوردگی، نگرانی ‌هایی داشته باشند اما واقعیت این است که آنچه رنج امروز کارمندان به حساب می‌ آید، موضوعاتی است که در ظاهر دیده نمی‌ شوند اما در باطن، آینده شغلی و فردی آن ها را تهدید می ‌کنند.

مشکلات جسمی، نوع فعالیت روزانه کارمندان به شکلی است که آینده جسمی آن ها را به یکی از دغدغه‌ های روز جامعه پزشکی کشور بدل کرده. به گفته کارشناسان حوزه پزشکی و فیزیوتراپیست ‌ها، شیوه فعالیت روزانه کارمندان که به همان اصطلاح «پشت ‌میزی» معروف است باعث شیوع بیماری ‌های اسکلتی و عضلانی در آن ها شده تا جایی که عموماً این بخش گسترده از جامعه، از درد گردن، آرتروز، واریس و… رنج می‌ برند. افزایش علاقه به ورزش، اصلاح شیوه نشستن، نرمش ‌های عضلانی در طول روز و… می‌ تواند چاره‌ای نسبی برای عوارض زندگی کارمندی باشد.

مشکلات روحی، در تحقیقی که روی فعالیت روزمره کارمندان ایرانی صورت گرفته، سه عامل استرس ‌زا معلوم شده‌ اند که می‌ شود آن را به شاغلان غیردولتی نیز تعمیم داد: ویژگی ‌های نقش کارمند در اداره، روابط کاری و ساختار و جو سازمانی

کارشناسان معتقدند که هرکدام از این عوامل استرس ‌زا می ‌توانند کارمند را در معرض حمله‌ های عصبی، قلبی و دیگر مشکلات روحی قرار دهند که عارضه ‌ای جسمانی خواهد داشت. فارغ از این ها، غرق‌ شدن در زندگی روزمره کارمندی، نگرانی ‌های دیگری را هم از سوی روان ‌شناسان و جامعه ‌شناسان برای آینده جامعه به وجود آورده؛ نگرانی از جامعه‌ ای که در آن خلاقیت به‌ خاطر روشن ‌نبودن بهای آن در سیستم کاری از میان برود، نگرانی از جامعه ‌ای که در آن امنیت شغلی، راه را برای توسعه ویژگی ‌های فردی و تلاش گروهی مسدود کند و از سوی دیگر گسترش مصرف‌گرایی در جامعه ‌ای که تولیدکنندگان، خانواده‌ های کارمندان را به ‌عنوان اصلی ‌ترین و مطمئن ‌ترین جامعه مشتریان خود می ‌شناسند. کارشناسان، توجه به سفرهای دسته‌ جمعی، گسترش فعالیت ‌های گروهی فوق ‌برنامه و افزایش مراودات عاطفی و همراهی را راه‌ های مطمئنی برای خروج از روزمرگی در میان کارمندان می ‌دانند.

وجیهه هوشیارفر – سردبیر پایگاه خبری افق مشهد

اخبار مرتبط